ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مدیرعامل انویدیا
مالی و سرمایه گذاری

ثروت مدیرعامل انویدیا به 107 میلیارد دلار رسید؛ سیزدهمین فرد ثروتمند جهان

بنیانگذار و مدیرعامل انویدیا 3.5 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد و ارزش دارایی‌های او به 107 میلیارد دلار رسیده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۲۹

انویدیا به لطف هوش مصنوعی روزهای بسیار خوبی را پشت سر می‌گذارد و ارزش سهام آن در کمتر از 18 ماه حدود 8 برابر شده است. اخیراً نیز این شرکت با عبور از اپل، دومین شرکت باارزش جهان شد و اکنون در گزارش جدیدی گفته شده که «جنسن هوانگ»، مدیرعامل انویدیا با ثروت 107 میلیارد دلاری خود، در رتبه سیزدهم فهرست ثروتمندان افراد بلومبرگ قرار گرفته است.

به گزارش اینسایدر، ثروت «جنسن هوانگ» در کمتر از 18 ماه حدود 93 میلیارد دلار افزایش یافته است و او اکنون براساس شاخص بلومبرگ، سیزدهمین فرد ثروتمند جهان است.

هوانگ اکنون 107 میلیارد دارایی دارد و سه رتبه بالایی این فهرست در اختیار «مایکل دل»، موسس کمپانی DELL (109 میلیارد دلار)، «موکش امبانی» سرمایه‌گذار هندی (109 میلیارد دلار) و «وارن بافت» (135 میلیارد دلار) تعلق دارد.

رشد سهام شرکت و ثروت مدیرعامل انویدیا

بنیانگذار و مدیرعامل انویدیا 3.5 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد که در ابتدای سال گذشته میلادی، این میزان کمتر از 14 میلیارد دلار ارزش داشت. در واقع، طبق ارزش سهام انویدیا در سال گذشته، هوانگ به‌سختی می‌توانست حتی در فهرست 150 میلیاردر بلومبرگ قرار بگیرد.

البته از آن زمان، ارزش سهام انویدیا از زیر 150 دلار به بالای 1200 دلار افزایش یافته است. ارزش بازار این سازنده تراشه به‌تازگی برای اولین بار از 3 تریلیون دلار گذشت و غول تراشه‌سازی توانست با کنار زدن اپل به دومین شرکت بزرگ جهان پس از مایکروسافت (با ارزش 3.15 تریلیون دلار) تبدیل شود.

«برنارد آرنو»، مدیرعامل شرکت فرانسوی حوزه مُد LVMH، با 212 میلیارد دلار ثروت همچنان در صدر این فهرست قرار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی