ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ChatGPT
مالی و سرمایه گذاری

OpenAI با موفقیت ChatGPT به درآمد سالانه 1 میلیارد دلاری نزدیک می‌شود

بلومبرگ در گزارشی گفته است که OpenAI درحال‌حاضر ماهانه حدود 80 میلیون دلار درآمد دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۸ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۲:۳۰

هوش مصنوعی ChatGPT از سال گذشته تاکنون با استقبال بسیار خوبی مواجه بوده است و کسب‌و‌کارهای زیادی از این فناوری استفاده می‌کنند. همین موضوع باعث شده است تا طبق یک گزارش جدید، OpenAI، سازنده ChatGPT، در مسیر دستیابی به درآمد سالانه 1 میلیارد دلاری قرار بگیرد.

بلومبرگ در گزارش جدیدی به نقل از منابع خود توضیح می‌دهد که استارتاپ تحت حمایت مایکروسافت، یعنی OpenAI ماهانه حدود 80 میلیون دلار درآمد دارد و حالا در مسیر رسیدن به درآمد سالانه 1 میلیارد دلاری است. درواقع این گزارش به برنامه‌های OpenAI برای کسب درآمد از طریق ChatGPT اشاره می‌کند که می‌تواند باعث رشد این استارتاپ شود.

OpenAI درآمد خود را از ChatGPT افزایش می‌دهد

روز گذشته، این شرکت از نسخه شرکتی یا Enterprise چت‌بات خود رونمایی کرد که امنیت بالاتری دارد و بیشتر از حریم خصوصی افراد محافظت می‌کند. همچنین در این نسخه کاربران با سرعت بالایی به مدل GPT-4 دسترسی پیدا می‌کنند تا شاهد عملکرد بهتری باشند. بنابراین با وجود این نسخه، به‌نظر می‌رسد OpenAI قصد دارد مشتریان بیشتری برای ChatGPT پیدا کند و درآمد محصول خود را افزایش دهد.

در ادامه گزارش بلومبرگ اشاره شده است که راه‌اندازی ChatGPT Enterprise یک حرکت مهم برای OpenAI درزمینه کسب درآمد محسوب می‌شود؛ هرچند پشتیبانی از آن هزینه زیادی را به‌همراه دارد، زیرا مدل‌های هوش مصنوعی به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند.

این استارتاپ مستقر در سان‌فرانسیسکو، تاکنون برنامه‌هایی برای کسب درآمد از ChatGPT داشته است؛ مانند فروش اشتراک پریمیوم این چت‌بات و همچنین ارائه دسترسی پولی به توسعه‌دهندگان برای اضافه‌کردن آن به برنامه‌های خود.

OpenAI یکی از چندین شرکت بزرگ و مهم حوزه هوش مصنوعی است که فناوری آن می‌تواند با چند دستور ساده، برای کاربران ویدیو، عکس و شعر تولید کند. از زمان معرفی ChatGPT در نوامبر سال گذشته، این استارتاپ با شرکت‌های جدید و بزرگی همکاری کرده است تا فناوری خود را به کسب‌و‌کار و محصولات آن‌ها اضافه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی