ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ردیت
مالی و سرمایه گذاری

ردیت ظاهراً ارزش‌گذاری 5 میلیارد دلاری را برای عرضه اولیه سهام خود هدف قرار داده است

«استیو هافمن»، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل ردیت، ظاهراً ارزش‌گذاری تک رقمی را برای عرضه اولیه سهام (IPO) این شرکت هدف قرار داده است.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۹ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

«استیو هافمن»، بنیان‌گذار و مدیرعامل ردیت، ظاهراً برای عرضه اولیه سهام (IPO) در سه‌ماهه اول 2024، ارزش‌گذاری چند میلیارد دلاری را هدف قرار داده است.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش می‌دهد که سرمایه‌گذاران بالقوه پلتفرم شبکه اجتماعی ردیت توصیه می‌کنند که این شرکت ارزش‌گذاری بالغ بر 5 میلیارد دلاری را برای IPO خود هدف قرار دهد. ردیت ظاهراً در ماه مارس آماده عرضه عمومی می‌شود. سرمایه‌گذاران امیدوار هستند که بازار عرضه اولیه سهام در سال 2024 وضعیت بهتری داشته باشد.

موفقیت یک IPO تا حدودی به وضعیت بازار عرضه اولیه سهام بستگی دارد که البته در سال‌های اخیر با مشکلاتی مواجه بوده است. بلومبرگ می‌گوید ارزش ردیت در بازارهای خصوصی کمتر از 5 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. هنگامی که ردیت برای اولین‌بار در اواخر سال 2021 برای عرضه عمومی سهام آماده می‌شد، برخی تصور می‌کردند که ارزش این شرکت می‌تواند تا 15 میلیارد دلار برای IPO برسد.

REDDIT

آیا عرضه اولیه سهام ردیت با موفقیت پیش خواهد رفت؟

به گزارش بلومبرگ، به نقل از منابع آگاه بازار، شرکت ردیت (Reddit) درحال بررسی بازخورد جلسات اولیه با سرمایه‌گذاران بالقوه درمورد عرضه اولیه عمومی سهام خود است. این شرکت پیش‌بینی کرده که می‌تواند در عرضه اولیه سهام، ارزشش را به حداقل 5 میلیارد دلار برساند.

خریداران بالقوه در پلتفرم Rainmaker Securities پیشنهادهایی را ارائه کرده‌اند که ارزشی بین 4.5 تا 4.8 میلیارد دلار را برای ردیت نشان می‌دهد. پایگاه داده شرکت هلدینگ Forge Global نیز از ارزش‌گذاری تقریبی 4.8 میلیارد دلاری برای این شرکت حکایت دارد. مذاکرات پیرامون این IPO ادامه دارد و جزئیاتی مانند رقم ارزش‌گذاری و زمان‌بندی عرضه، ممکن است تغییراتی را در این مسیر ایجاد کند. سخنگوی ردیت هنوز اظهارنظری در این مورد مطرح نکرده است.

شبکه اجتماعی ردیت در سال 2005 توسط استیو هافمن، «الکسیس اوهانیان» و «آرون سوارتز»، هم‌اتاقی‌های دانشگاه ویرجینیا، راه‌اندازی شد. یک سال بعد، این سایت به یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های جهان از نظر بازدیدکنندگان منحصربه‌فرد تبدیل شد. سپس بنیان‌گذاران آن را به قیمت 10 میلیون دلار به Condé Nast فروختند. اوهانیان در ادامه به‌سراغ راه‌اندازی شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر Initialized Capital و Seven Seven Six رفت، اما هافمن ردیت را ترک نکرد و از سال 2015 مدیرعامل این شرکت بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی