ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واتس‌اپ
مالی و سرمایه گذاری

چندین مؤسسه مالی آمریکا به‌خاطر استفاده از واتس‌اپ و سایر پیام‌رسان‌ها نیم میلیارد دلار جریمه شدند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای آمریکا به‌ترتیب 289 میلیون دلار و 260 میلیون دلار بانک‌ها را جریمه کرده‌اند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

رگولاتورهای آمریکا چندین بانک و مؤسسه مالی فعال در وال استریت را به‌خاطر استفاده از پیام‌رسان‌هایی ازجمله واتس‌اپ برای اهداف تجاری، 549 میلیون دلار جریمه کردند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات‌متحده (CFTC) به‌ترتیب 289 میلیون دلار و 260 میلیون دلار بانک‌ها و مؤسسات را جریمه کرده‌اند که مجموع آن‌ها به 549 میلیون دلار می‌رسد. هر دو کمیسیون به ثبت سوابق ناکافی در انطباق با مقررات اشاره کرده‌اند.

جریمه صدها میلیون دلاری به‌خاطر استفاده از واتس‌اپ

در سال‌های اخیر بانک‌ها و مؤسسات مالی وال استریت به‌خاطر استفاده از پلتفرم‌های پیام‌رسان خصوصی مانند واتس‌اپ یا ایمیل‌های شخصی برای انجام کارهای تجاری و مالی، زیر ذره‌بین رگولاتورهای آمریکا قرار گرفته‌اند. استفاده از این پلتفرم‌ها باعث می‌شود بانک‌ها و مؤسسات مالی قادر به نظارت مؤثر روی کارمندان خود نباشد.

«گوربیر گروال»، مدیر بخش اجرایی SEC، در بیانیه‌ای از الزام پیروی از قوانین سازمان بورس اوراق و بهادار آمریکا صحبت کرده است:

«پیروی از الزامات و سوابق سازمان اوراق و بهادار آمریکا برای حمایت از سرمایه‌گذاران و عملکرد خوب بازار ضروری است. درحالی‌که برخی کارگزارها و مشاوران سرمایه‌گذاری به این پیام توجه و تخلفات خود را گزارش کرده‌اند یا اینکه سیاست‌ها و رویکردهای داخلی خود را بهبود بخشیده‌اند، اقدامات امروز ما نشان می‌دهد که هنوز بسیاری این موضوع را رعایت نکرده‌اند.»

با جریمه اخیر، SEC تاکنون بانک‌ها و مؤسسات مالی را در این زمینه نزدیک به 1.5 میلیارد دلار جریمه کرده، درحالی‌که مجموع جریمه‌های CFTC از 1 میلیارد دلار فراتر رفته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی