ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

SAMSUNG
مالی و سرمایه گذاری

چالش بزرگ سامسونگ؛ اعتصاب گسترده کارکنان تا اطلاع ثانوی تمدید شد

اعتصاب کارکنان سامسونگ که در ابتدا قرار بود سه‌روزه باشد، حالا تا اطلاع ثانوی ادامه پیدا خواهد کرد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۰ تیر ۱۴۰۳ | ۱۱:۴۵

اعتصاب کارگران سامسونگ الکترونیکس در کره جنوبی با هدف دریافت دستمزد بیشتر و مزایای بهتر تا اطلاع ثانوی ادامه می‌یابد و احتمالاً پروسه تولید این غول فناوری را تهدید می‌کند.

اتحادیه ملی کارگران سامسونگ می‌گوید باوجوداینکه قرار بود این اعتصاب سه‌روزه باشد، به‌دلیل بی‌توجهی مدیریت، اعتصابات را تا اطلاع بعدی تمدید می‌کند تا با این شرکت وارد مذاکره شود.

اتحادیه ملی کارگران سامسونگ الکترونیکس (NSEU) که تقریباً 30 هزار عضو دارد و نزدیک یک‌چهارم نیروی کار سامسونگ در کره جنوبی را تشکیل می‌دهد، تصمیمش برای ادامه اعتصاب را اعلام کرده است. این اتحادیه می‌گوید، مدیریت هیچ تمایلی به مذاکره نشان نمی‌دهد؛ به همین دلیل، آن‌ها اعتصاب‌ گسترده خودشان را از دوشنبه آغاز کرده‌اند و به آن ادامه می‌دهند.

سامسونگ الکترونیکس در چالش اعتصاب کارگران: آیا تولید متوقف خواهد شد؟

«لی هیون-کوک»، معاون رئیس اتحادیه، گفت: «از دوشنبه که اعتصاب را آغاز کردیم، هیچ صحبتی با مدیریت نکرده‌ایم.»

به همین دلیل اتحادیه اعلام کرده اعتصابی که ابتدا قرار بود تا چهارشنبه ادامه پیدا کند، تمدید شده است. لی هیون‌ـ‌کوک می‌گوید اعتصاب باعث اختلال در برخی خطوط تولید تراشه شده است. باوجوداین، سامسونگ اعلام کرده سه روز اول اعتصاب هیچ اختلالی در فرایندهای آن‌ها ایجاد نکرده است.

این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «سامسونگ الکترونیکس تضمین می‌کند هیچ اختلالی در خطوط تولید رخ ندهد. این شرکت متعهد است با حسن نیت با اتحادیه کارگران مذاکره کند.»

لی هیون-کوک می‌گوید حدود 6500 کارگر در اعتصاب شرکت کرده‌اند و اتحادیه سعی خواهد کرد اعضای بیشتری را تشویق به شرکت در اعتصاب کند. مقامات اتحادیه گزارش‌ها درباره کم‌بودن مشارکت را رد کرده است.

اتحادیه کارگران خواهان افزایش 3.5 درصدی حقوق پایه است. درحالی‌که شرکت قبلاً افزایش 3 درصدی را پیشنهاد داده بود ولی اتحادیه می‌گوید باتوجه‌به تورم این افزایش کافی نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی