ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

sony
مالی و سرمایه گذاری

گزارش مالی فصل چهارم 2023 سونی منتشر شد: افزایش فروش در بخش بازی و سنسورهای دوربین

سونی گزارش مالی فصل چهارم 2023 را منتشر کرد که حکایت از رشد فروش در بخش موسیقی، سنسورهای دوربین و بازی‌های ویدیویی می‌دهد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

شرکت ژاپنی لوازم الکترونیک و سرگرمی سونی گزارش مالی ماه‌‌های اکتبر تا دسامبر (فصل چهارم 2023) را منتشر کرد که حکایت از رشد فروش در بخش موسیقی، سنسورهای دوربین و بازی‌های ویدئویی می‌دهد.

سود سه‌ماهه گذشته شرکت سونی، مستقر در توکیو در مجموع به 363.9 میلیارد ین یا 2.4 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال گذشته و سود 321.5 میلیارد ینی افزایش یافته است. فروش سه‌ماهه این شرکت در بخش دستگاه‌های بازی پلی استیشن و تلویزیون های Bravia با 22 درصد افزایش به 3.7 تریلیون ین (24.7 میلیارد دلار) رسید.

فروش در بخش‌های مختلف تجاری شامل خدمات مالی، گیمینگ و بخش‌های مختلف دیگر ازجمله شبکه و کسب‌وکارهای مربوط به حوزه سرگرمی از جمله موسیقی و فیلم،‌ قوی بوده است. افزایش فروش سنسورهای دوربین برای دستگاه‌های موبایل نیز به افزایش سود شرکت کمک کرد.

سونی در بخش موسیقی،‌ بازی و سنسورهای دوربین افزایش درآمد داشته است: کاهش فروش PS5

سونی اعلام کرده که درآمد فروش در بخش موسیقی افزایش پیدا کرده است. اما این شرکت پیش‌بینی می‌کند که تعداد PS5 کمتری نسبت به آنچه که تصور می‌شد بفروشد. در نتیجه انتظار می‌رود به جای 25 میلیون واحد در سال مالی 2025، حدود 21 میلیون کنسول بفروشد.

سونی پیش‌بینی می‌کند که فروش پلی استیشن 5 در سال مالی 2023 به میزان قابل توجهی کاهش داشته باشد. اکنون انتظار می‌رود این شرکت بتواند 21 میلیون دستگاه بفروشد که کمتر از پیش‌بینی قبلی 25 میلیونی است. این درحالی است که سونی درآمد سه‌ماهه و فروش 8.2 میلیون PS5 در فصل تعطیلات را به ثبت رسانده است. سونی در سال مالی جاری خود، تاکنون 16.4 میلیون کنسول فروخته است که در مجموع به 54.8 میلیون دستگاه رسیده است. گفتنی است این شرکت 19.1 میلیون PS5 در سال مالی 2022 فروخته است.

سونی در ماه دسامبر اعلام کرد که تا 9 دسامبر 2023، حدود 50 میلیون واحد PS5 را طی سه سال فروخته است. این درآمد نسبت به سه‌ماهه مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش یافته است. درآمد عملیاتی نیز به‌طرزی قابل توجه و حدود 26 درصد کاهش یافته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی