ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پلی استیشن
مالی و سرمایه گذاری

سونی به دادگاه می‌رود؛ شکایت 8 میلیارد دلاری بابت قیمت‌گذاری‌های فروشگاه پلی‌استیشن

سونی در صورت شکست، باید بین 67 تا 562 پوند به هر مصرف‌کننده بریتانیایی که بین 2016 تا 2022 یک بازی دیجیتال خریده، پرداخت کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ آذر ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

سونی به‌دلیل قیمت‌گذاری بازی‌ها در پلی‌استیشن استور با شکایت عمومی بزرگ دیگری در بریتانیا مواجه خواهد شد که می‌تواند تا 8 میلیارد دلار برای این غول ژاپنی جریمه به‌همراه داشته باشد.

براساس گزارش‌های موجود، طبق این شکایت که توسط «الکس نیل»، فعال حوزه حقوق مصرف‌کننده به نمایندگی از 8.9 میلیون مصرف‌کننده پلی‌استیشن ثبت شده است، سونی از فروش دیجیتالی بازی‌های تقریباً انحصاری خود در استور پلی‌استیشن سوءاستفاده می‌کند و برای فروش بازی و خریدهای داخلی آن‌ها قیمت‌های بسیار زیادی را درنظر گرفته است و همچنین از توسعه‌دهندگان و ناشران 30 درصد کمیسیون دریافت می‌کند.

اخیراً دادگاه تجدیدنظر رقابت (CAT) به نفع نیل رأی داده و گروه حقوقی او را مجاز دانسته است تا به دادگاه بروند. الکس نیل در بیانیه خود می‌گوید:

«این اولین‌بار است که یک شکایت از بازگشت وجه پرداخت‌شده توسط مصرف‌کنندگان به‌دلیل قانون‌شکنی سونی اطمینان پیدا می‌کند. سونی باید درباره اقدامات خود در دادگاه توضیح دهد. سونی از وفاداری بازیکنان پلی‌استیشن سوء‌استفاده و برای چندین سال هزینه‌های بسیار زیادی از آن‌ها دریافت کرده است. با این اقدام، ما به‌دنبال توقف این رفتار غیرقانونی و اطمینان از جبران خسارت مشتریان هستیم.»

جریمه احتمالی پلی‌استیشن

درصورتی‌که سونی در این نبرد حقوقی شکست بخورد، هر مصرف‌کننده بریتانیایی که بین 19 آگوست 2016 تا 19 آگوست 2022 حداقل یک بازی دیجیتال از طریق استور پلی‌استیشن خریداری کرده باشد، می‌تواند بین 67 تا 562 پوند خسارت دریافت کند. بااین‌حال، وکلای سونی استدلال کرده‌اند که این پرونده «از ابتدا تا انتها ناقص است» و باید کنار گذاشته شود.

جالب است بدانید که بسیاری از استدلال‌هایی که اپیک در مبارزات قانونی خود علیه اپل و گوگل مطرح کرده است، در این شکایت علیه سونی مطرح شده‌اند. اگر این شکایت در دادگاه پیروز شود، به مشتری‌پسندتر شدن بازار دیجیتال کمک خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی