ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جمعه سیاه
مالی و سرمایه گذاری

ادوبی و Salesforce آمار فروش کلی روز شکرگزاری را اعلام کردند؛ 31.7 میلیارد دلار در جهان

براساس گزارش ادوبی، مردم آمریکا در روز پنجشنبه 5.6 میلیارد دلار به‌صورت آنلاین خرج کرده‌اند و Salesforce فروش جهانی را 31.7 میلیارد دلار می‌داند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ آذر ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر هر سال روز شکرگزاری است که در آن بسیاری از فروشگاه‌های ایالات‌متحده تعطیل هستند. روز بعد از روز شکرگزاری نیز بلک فرایدی (جمعه سیاه) آغاز می‌شود که در آن بسیاری از مردم به فروشگاه‌ها مراجعه می‌کنند و کالاهای موردنیاز خود را پیش از تعطیلات کریسمس با تخفیف‌های زیادی خریداری می‌کنند. حالا ادوبی و سیلزفورس آمار فروش تعطیلات شکرگزاری پنجشنبه و پیش‌بینی خود برای فروش جمعه سیاه را اعلام کرده‌اند.

براساس گزارش ادوبی، مردم ایالات‌متحده در روز پنجشنبه 5.6 میلیارد دلار به‌صورت آنلاین خرج کرده‌اند که این رقم نسبت به سال گذشته فقط 5.5 درصد افزایش داشته است. Salesforce نیز توضیح می‌دهد که در سراسر جهان، فروش آنلاین آن به 31.7 میلیارد دلار رسیده و این میزان در ایالات‌متحده مجموعاً 7.5 میلیارد دلار بوده است که هر دو رقم اعلام‌شده فقط 1 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته‌اند.

از گزارش ادوبی

محاسبات سیلزفورس درباره میانگین ارزش سفارش‌ها نیز رشد کمی داشته است. در سطح جهان، میانگین سفارش‌های این شرکت فقط 2 درصد افزایش یافته و به 103 دلار برای هر «سبد» رسیده، درحالی‌که این میزان برای ایالات‌متحده با 1 درصد افزایش به 119 دلار رسیده است.

گوشی‌های موبایل، یکی از محبوب‌ترین کالاهای جمعه سیاه

گوشی‌های موبایل ازجمله کالاهای برجسته این پنجشنبه شکرگزاری بوده‌اند و ادوبی ادعا می‌کند که حدود 3.3 میلیارد دلار برای این دستگاه‌ها هزینه شده است که نسبت به سال گذشته با افزایش 14 درصدی همراه بوده و رکورد بی‌سابقه‌ای برای روز شکرگزاری محسوب می‌شود.

از گزارش Salesforce

Salesforce نیز در گزارش خود اشاره می‌کند که ترافیک آنلاین کلی سایت‌های حوزه تجارت الکترونیک در سراسر جهان 4 درصد و در ایالات‌متحده 6 درصد افزایش پیدا کرده است.

همچنین ادوبی پیش‌بینی کرده که میزان هزینه‌های آنلاین در تمام پنج روز این رویدادها به 37.2 میلیارد دلار خواهد رسید که نسبت به سال قبل فقط 5.4 درصد افزایش یافته است. همچنین طبق گزارش این شرکت، در جمعه سیاه شاهد فروش 9.6 میلیارد دلاری خواهیم بود که تقریباً به همان میزان و 5.7 درصد در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا می‌کند. Salesforce پیش‌بینی خود از این موضوع را ارائه نکرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی