ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

WeWork
مالی و سرمایه گذاری

شرکت WeWork احتمالاً هفته آینده اعلام ورشکستگی می‌کند؛ سقوط قابل‌توجه سهام

WeWork در چند وقت گذشته با مشکلاتی از جمله تلاش برای فروش سهام آن به مردم و خروج یکی از بنیانگذاران خود مواجه شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ آبان ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

براساس گزارش‌های جدیدی، ممکن است اوایل هفته آینده شاهد اعلام ورشکستگی WeWork باشیم و همین امر باعث شده تا سهام این شرکت اشتراک‌گذاری دفتر بیش از 50 درصد سقوط کند.

از WeWork زمانی به‌عنوان آینده دفتر کار یاد می‌شد، اما در چند سال گذشته با مشکلاتی از جمله تلاش در سال 2019 برای فروش سهام آن به مردم و خروج یکی از بنیانگذاران خود مواجه شد. همه‌گیری کرونا نیز تأثیر زیادی روی کسب‌و‌کار این شرکت داشته است، زیرا در آن زمان افراد بیشتری از خانه کارهای خود را انجام می‌دادند.

حالا براساس گزارش بی‌بی‌سی، ظاهراً WeWork در حال بررسی اعلام ورشکستگی است.

افزایش مشکلات WeWork از زمان تأسیس

«جین سیدنهام»، مدیر سرمایه‌گذاری در Rathbones به بی‌بی‌سی توضیح می‌دهد که WeWork زمانی که شروع به کار کرد «یک ایده عالی» بود. او گفت:

«همه ما می‌دانیم که کار منعطف و توانایی استفاده از دفاتر به صورت موقت فرصت مفیدی است. اما فکر می‌کنم مشکل WeWork گسترش بیش‌از‌اندازه، قرض‌گرفتن مقدار زیادی پول، ورود خیلی سریع به سایت‌ها و عدم اعمال تمام کنترل‌هایی است که یک شرکت باید داشته باشد.»

شرکت WeWork که در اوایل سال 2019 حدود 47 میلیارد دلار ارزش داشت، در سال گذشته تقریباً 98 درصد از ارزش بازار سهام خود را از دست داده است. در ماه آگوست نیز شک و تردید بزرگی درباره توانایی این شرکت برای ادامه فعالیت و عملیات‌های خود شکل گرفته بود. در آن زمان، این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که با چالش‌هایی از جمله تقاضای نرم‌تر و محیط عملیاتی «دشوار» مواجه است. همچنین امسال چندین مدیر ارشد آن از جمله «ساندیپ ماترانی» مدیر عامل و رئیس شرکت ترک کار کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی