ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شیائومی
مالی و سرمایه گذاری

گزارش مالی فصل اول ۲۰۲۳ شیائومی از فروش ۳۰ میلیون موبایل خبر می‌دهد

شیائومی در سه‌ماهه اول سال 2023 با سهم بازار 11.3 درصدی، پس از اپل و سامسونگ در جایگاه سوم قرار گرفته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۶ خرداد ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

شیائومی گزارش مالی خود برای سه‌ماهه اول سال 2023 را اعلام کرد که حاوی آمار و ارقام امیدوارکننده‌ای برای این غول چینی است. این شرکت بین ژانویه تا مارس سال 2023، 594.8 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته و موفق شده تا زمان انتشار این اطلاعیه، تعداد کاربران خود را به 600 میلیون نفر برساند.

درآمد کسب‌و‌کار گوشی‌های هوشمند شیائومی به کمی کمتر از 5 میلیارد دلار رسیده و 30.4 میلیون دستگاه توسط شرکت چینی عرضه شده است. همچنین میانگین قیمت فروش دستگاه‌های این شرکت 163 دلار بوده که نسبت به سه‌ماهه قبل 2.7 درصد افزایش پیدا کرده است. کل درآمد این شرکت نیز 8.43 میلیارد دلار و سود آن 450 میلیون دلار اعلام شده است.

شیائومی Civi 3

شیائومی؛ سومین تولیدکننده برتر بازار موبایل

شیائومی در سه‌ماهه اول سال 2023 با سهم بازار 11.3 درصدی، پس از اپل و سامسونگ در جایگاه سوم قرار گرفته است. دو غول دیگر بین ژانویه تا مارس، تقریباً 2 برابر بیشتر از شیائومی گوشی به فروش رسانده‌اند.

در داخل چین فروش این شرکت نسبت به سه‌ماهه قبل 22.2 درصد بهبود پیدا کرده است، اما ویوو موفق شده تا از آن پیشی بگیرد و شیائومی در جایگزین چهارم قرار گرفته است. اپل نیز در بازار داخلی چین جایگاه اول را تصاحب کرده و اوپو دومین فروشنده برتر است.

شیائومی همچنین روی دستگاه‌های AloT (خانه هوشمند) نیز سرمایه‌گذاری می‌کند و موفق شده تا تعداد دستگاه‌های متصل خود را به 618 میلیون دستگاه افزایش دهد که 12.3 میلیون کاربر آن دارای تعداد 5 (یا بیشتر) از این دستگاه‌ها هستند. درآمد حاصل از لوازم خانگی هوشمند این شرکت، مانند یخچال و ماشین لباسشویی نیز سالانه 60 درصد افزایش یافته است. همچنین 2.8 میلیون تلویزیون توسط آن عرضه شده تا شیائو‌می در بین 5 شرکت برتر بازار تلویزیون‌های هوشمند قرار بگیرد.

نکته دیگری که شیائومی در گزارش خود با آن اشاره کرده است، به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مربوط می‌شود که برنامه آن کاهش 70 درصدی تا سال 2030 و 98 درصدی تا سال 2040 است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی