ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ممنوعیت فروش اپل واچ
گجت ها

دولت آمریکا تصمیم خود را گرفت؛ حکم ممنوعیت فروش اپل واچ باطل نمی‌شود

دولت ایالات‌متحده تصمیم گرفته است که در مسئله ممنوعیت فروش اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 در آمریکا دخالتی نکند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۵ دی ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

چند روز پیش، اپل به‌دلیل نقض پتنت‌های شرکت مسیمو، فروش اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 را در آمریکا متوقف کرد. مرکز تجارت جهانی (ITC) اعلام کرد که اپل پتنت‌های اندازه‌گیری اکسیژن خون شرکت ماسیمو را نقض کرده و تنها «جو بایدن»، رئیس جمهور ایالات‌متحده، خواهد توانست تصمیم ممنوعیت فروش اپل واچ‌ها را لغو کند. حالا دولت بایدن اعلام کرده که این حکم را وتو نمی‌کند.

براساس گزارشی تازه، دولت بایدن تصمیم ITC را تغییر نخواهد داد و ممنوعیت فروش اپل واچ‌ها برقرار خواهد ماند. به این ترتیب، اپل مجاز به فروش اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 در ایالات‌متحده نیست. فروشندگان شخص ثالث می‌توانند باقیمانده موجودی خود را بفروشند، اما از آنجایی که این فروشندگان دیگر نمی‌توانند این اپل واچ‌ها را تهیه کنند، فروش این ساعت‌های هوشمند نیز به‌زودی در این فروشگاه‌ها متوقف خواهد شد. اپل درحال‌حاضر به دنبال راه‌حل‌هایی برای دورزدن این ممنوعیت است.

ممنوعیت فروش اپل واچ سری 9 و اولترا 2

با آنکه این دو مدل در آمریکا دیگر به فروش نمی‌رسند، اما اپل واچ SE چون فاقد سنسور اکسیژن خون است، همچنان می‌تواند عرضه شود.

اپل اعلام کرده است که به‌زودی درباره حکم ITC از دادگاه استیناف ایالات‌متحده درخواست تجدیدنظر خواهد کرد. اگرچه مدیرعامل ایرانی مسیمو اعلام کرده که آماده مذاکره با کوپرتینویی‌هاست، اما اپل اعتقاد دارد که احکام ثبت اختراع نامعتبر هستند و نمی‌خواهد حق امتیازی به این شرکت بپردازد. بااین‌حال، هر روزی که این حکم پابرجا بماند، اپل بیشتر از فروش جدیدترین ساعت‌های هوشمند خود محروم می‌شود.

همچنین اپل درحال بررسی امکان تغییر نرم‌افزارهایی است که باور دارد پتنت‌های مورد بحث را دور می‌زنند و اجازه می‌دهند این ساعت‌ها به قفسه‌های فروشگاه‌ها بازگردند. بااین‌حال، ممکن است مدتی طول بکشد تا اپل این به‌روزرسانی نرم‌افزاری را آماده کند و سپس تأییدیه‌های قانونی مربوطه را برای بازگرداندن ساعت خود به بازار دریافت کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Rezahan
    Rezahan | ۶ دی ۱۴۰۲

    چقدر خوب که مملکتشون قانون داره و دولت میتونه جلوی غولای تجاریش وایسه

مطالب پیشنهادی