ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
گجت ها

اولین محصول سخت‌افزاری «جانی آیو» پس از جدایی از اپل: نسخه جدید گرامافون Sondek LP12

نسخه جدید گرامافون Sondek LP12 که به مناسبت 50 سالگی آن طراحی شده، 60000 دلار قیمت دارد و اولین محصول آیو پس از اپل است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ تیر ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۰

«جانی آیو»، مدیر سابق طراحی اپل از جدیدترین پروژه خود رونمایی کرد. او در این با پروژه با شرکت حوزه موسیقی بریتانیایی Linn همکاری کرده است تا نسخه جدیدی از گرامافون Sondek LP12 این شرکت را به مناسب 50 سالگی آن طراحی کند.

نسخه جدید و لوکس گرامافون Sondek LP12 که 60 هزار دلار قیمت دارد، اولین پروژه سخت‌افزاری است که آیو پس از ترک اپل در سال 2019 و تأسیس شرکت طراحی LoveFrom روی آن کار کرده است. از لبه‌های آلومینیومی صاف گرفته تا عناصر دایره‌ای و زیبایی‌شناسی خنثی و مینیمال، این دستگاه دارای ویژگی‌های زیادی است که می‌تواند حضور آیو در پروژه را نشان دهد.

محصول جدید جانی آیو

آیو در صحبت با Fast Company گفت که در طول چند سال گذشته چندین محصول شرکت Linn را تحت اختیار خود داشته و توضیح داد که موسیقی همیشه برای او اهمیت زیادی داشته است. او در این مصاحبه گفت:

«فکر می‌کنم اولین دستگاه پخش موسیقی که طراحی کرده‌ام، اولین آی‌پاد بود و مسیر چندین نسل مختلف از آی‌پاد و چندین ایرپاد و لوازم جانبی موسیقی دیگر از آن زمان آغاز شد. واقعاً خوشحالم که به نقطه اول بازگشته‌ام.»

او از LP12-50 به‌عنوان یک پروژه بسیار دلچسب و ساده توصیف کرد و طبق گزارش Fast Company، شرکت او، یعنی LoveFrom، این کار را به‌صورت رایگان انجام داده است و هیچ قرارداد یا تنظیمات مالی دیگری با شرکت ندارد. آیو همچنین اعلام کرد که این شرکت طراحی برای کسب درآمد به قراردادهای بلندمدت خود با شرکت‌هایی ماند Airbnb و Ferrari متکی است.

جانی آیو (سمت راست) به همراه مدیرعامل شرکت Linn

از زمان ترک اپل توسط آیو و تأسیس LoveFrom، او به‌همراه یک طراح دیگر با نام «مارک نیوسون»، یک تایپ‌فیس، نشانی برای تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم و یک دماغ دلقک قرمز رنگ برای مؤسسه خیریه بریتانیایی Comic Relief طراحی کرده است.

اپل سال 2019 اعلام کرد که جانی آیو به فعالیت درزمینه طراحی در این شرکت ادامه خواهد داد و یکی از مشتریان اصلی LoveFrom خواهد بود. به عنوان مثال، آیو در ساخت آی‌مک 2021 نقش داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی