ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

عینک هوشمند متا
گجت ها

متا ماه آینده میلادی به عینک هوشمند ری‌بن هوش مصنوعی اضافه می‌کند

هوش مصنوعی در عینک هوشمند ری‌بن می‌تواند ترجمه کند و همچنین حیوانات و اشیا را تشخیص دهد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۰ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۳:۰۰

از ماه آینده میلادی، عینک هوشمند ری‌بن به هوش مصنوعی مجهز می‌شود تا کاربران به قابلیت‌هایی مانند ترجمه و شناسایی اشیا و حیوانات دسترسی پیدا کنند.

از دسامبر ۲۰۲۳ قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در اختیار برخی کاربران عینک هوشمند ری‌بن قرار گرفته است، اما حالا نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرده که این ویژگی‌ها از ماه آوریل در اختیار تمام کاربران این گجت پوشیدنی قرار می‌گیرند.

هوش مصنوعی متا برای عینک هوشمند ری‌بن

کاربران می‌توانند با گفتن عبارت «Hey Meta» به دستیار هوشمند عینک ری‌بن دسترسی پیدا کنند. پس از فراخواندن دستیار هوشمند، می‌توان به آن دستور داد یا از آن سؤال پرسید. این عینک از طریق اسپیکرهایی که درون دسته‌های آن تعبیه شده‌اند، به کاربر پاسخ می‌دهد.

عینک هوشمند

نیویورک تایمز توانسته ویژگی‌های هوش مصنوعی عینک ری‌بن را در برخی شرایط مانند فروشگاه مواد غذایی، هنگام رانندگی، در موزه و حتی باغ‌وحش امتحان کند. درحالی‌که این محصول توانست حیوانات و آثار هنری را به‌درستی شناسایی کند، اما با دقت ۱۰۰ درصدی روبه‌رو نیستیم.

به گفته نیویورک تایمز، عینک هوشمند ری‌بن نمی‌تواند حیوانات باغ‌وحش را از پشت میله‌ها و همچنین از فاصله دور به‌درستی تشخیص دهد. همچنین این گجت نمی‌تواند میوه‌های عجیب‌وغریب را هم به‌درستی شناسایی کند. در این گزارش گفته شده است که قابلیت ترجمه عینک ری‌بن از زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی پشتیبانی می‌کند.

متا به احتمال زیاد به مرور زمان قابلیت‌های هوش مصنوعی عینک هوشمند خود را بهبود می‌دهد. همان‌طور که گفتیم، این ویژگی‌ها هم‌اکنون برای برخی کاربران و از طریق لیست انتظار در ایالات‌متحده عرضه شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی