ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هدست متا
گجت ها

متا و ال‌جی برای رقابت با اپل ویژن پرو، احتمالاً در 2025 یک هدست پریمیوم عرضه می‌کنند

گزارشی تازه می‌گوید متا می‌خواهد با همکاری ال‌جی یک هدست واقعیت ترکیبی پریمیوم برای رقابت با اپل ویژن پرو بسازد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

معرفی هدست اپل ویژن پرو باعث شد برخی از شرکت‌های رقیب هم به‌صورت جدی به فکر توسعه محصولی مشابه باشند. یکی از این رقیبان متا است که از چند سال پیش در بازار هدست‌های واقعیت مجازی و افزوده حضور داشته و حالا ظاهراً می‌خواهد با همکاری ال‌جی، هدست واقعیت ترکیبی باکیفیتی برای سال 2025 تولید کند.

براساس گزارش یک رسانه کره‌ای به‌ نام Maekyung و به نقل از Wccftech، متا ظاهراً پس از معرفی اپل ویژن پرو با ال‌جی وارد همکاری شده است تا هدست قدرتمند و باکیفیتی برای رقابت با محصول پرچمدار کوپرتینویی‌ها بسازد. این دستگاه هم احتمالاً با پسوند «پرو» عرضه خواهد شد و نام آن کوئست 4 پرو خواهد بود.

هدست متا برای رقابت با ویژن پرو چه قیمتی خواهد داشت؟

البته گزارش حاضر می‌گوید پیش از آنکه کوئست 4 پرو عرضه شود، باید منتظر محصولی ارزان‌قیمت‌تر باشیم. متا ظاهراً می‌خواهد در سال 2024 یک هدست ارزان‌تر با قیمت کمتر از 200 دلار عرضه کند. این شرکت سپس به سراغ محصول گران‌تر خود می‌رود که تحلیل‌گران انتظار دارند قیمتی در حدود 2000 دلار داشته باشد.

بر‌همین‌اساس، محصول متا و ال‌جی از نظر قیمت ارزان‌تر از هدست اپل ویژن پرو و هدست سامسونگ خواهد بود. پیش‌بینی شده است که محصول سامسونگ هم دستگاهی پریمیوم همانند ویژن پرو باشد، اما با قیمت مناسب‌تری عرضه شود تا افراد بیشتری امکان خرید آن را داشته باشند.

درخصوص نقش ال‌جی در همکاری با متا اطلاعات دقیقی در دسترس نیست، اما این رسانه کره‌ای می‌گوید ال‌جی در سال 2019 پتنتی مرتبط با هدست‌های واقعیت ترکیبی را ثبت کرده بود که احتمالاً موردتوجه متا است. به‌علاوه، این شرکت کره‌ای چند وقتی است که روی توسعه و تحقیق درزمینه این محصولات تمرکز کرده.

با توجه به اینکه هنوز حدود 2 سال تا عرضه کوئست 4 پرو باقی مانده است، باید ببینیم چه گزارش‌هایی در این زمینه منتشر خواهد شد و دستگاه متا چه حرف‌هایی برای زدن در برابر ویژن پرو خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی