ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پلی استیشن 5 پرو
گجت ها

اطلاعات جدیدی درباره پلی استیشن 5 پرو فاش شد؛ تمرکز بر رهگیری پرتو در بازی‌ها

احتمال دارد سونی کنسول قدرتمند و بهینه‌شده پلی استیشن 5 پرو را در تعطیلات پایان سال 2024 عرضه کند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۱

پس از اینکه ویژگی بازی‌های بهینه‌شده پلی‌استیشن 5 پرو فاش شد، اکنون ظاهراً سونی از توسعه‌دهندگان می‌خواهد تا با تمرکز بر پشتیبانی از رهگیری پرتو (Ray-tracing)، بازی‌ها را در تابستان 2024 آماده کنند. انتظار می‌رود سونی کنسول قدرتمند پلی استیشن 5 پرو را در تعطیلات 2024 عرضه کند، و حالا گزارشی جدید درباره آن منتشر شده است.

براساس گزارش ورج، مدل پلی استیشن 5 پرو با نام رمز Trinity دارای یک پردازشگر گرافیکی قدرتمندتر و یک CPU سریع‌تر است. این کنسول توانایی بسیار بیشتری در رندرکردن بازی‌ها با رهگیری پرتو یا رزولوشن و نرخ فریم بالاتر در عناوین خاص دارد.

سونی اگرچه پردازشگر گرافیکی مدل پرو را بهبود می‌دهد، اما در CPU کنسول آتی خود تغییر خاصی ایجاد نخواهد کرد، البته با یک حالت جدید سرعت پردازش آن را بالاتر می‌برد. سونی در سندی به توسعه‌دهندگان می‌گوید کنسول جدید حالتی دارد که فرکانس CPU را با افزایش تقریباً 10 درصدی به 3.85 گیگاهرتز می‌رساند.

بازی‌های بهینه‌شده پلی استیشن 5 پرو با قابلیت رهگیری پرتو

به‌نظر می‌رسد سونی توسعه‌دهندگان را تشویق می‌کند تا از ویژگی‌های گرافیکی مانند رهگیری پرتو بیشتر در PS5 پرو استفاده کنند؛ سونی به بازی‌های بهینه‌شده برای این کنسول جدید، احتمالاً برچسب «PS5 Pro Enhanced» را خواهد داد تا به کاربران نشان دهد که این نسخه از بازی، دارای تغییراتی نسبت به نسخه اصلی است.

سونی انتظار دارد رندر گرافیکی در پلی‌ استیشن 5 پرو حدود 45 درصد سریع‌تر از پلی استیشن 5 استاندارد باشد. براساس گزارش‌های مختلف، پردازشگر گرافیکی نسخه پرو پلی استیشن 5 بزرگ‌تر خواهد بود و از حافظه سیستمی سریع‌تری برای کمک به بهبود رهگیری پرتو در بازی‌ها استفاده می‌کند. حافظه استاندارد پلی استیشن 5 با سرعت 448 گیگابایت‌برثانیه کار می‌کند، اما ظاهراً سونی این میزان را با 28 درصد افزایش به 576 گیگابایت‌برثانیه در پلی استیشن 5 پرو می‌رساند.

اگر توسعه‌دهندگان بتوانند بازی‌های خود را به موقع آماده کنند، انتظار می‌رود که شاهد عرضه پلی استیشن 5 پرو در فصل تعطیلات 2024 باشیم. سونی احتمالاً پس از عرضه این مدل جدید، به فروش پلی‌ استیشن 5 استاندارد نیز ادامه خواهد داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی