ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویژن پرو
گجت ها

اپل تولید ویژن پرو را به‌دلیل تقاضای کمتر از حد انتظار، کاهش می‌دهد

کاهش تقاضا برای ویژن پرو، اپل را وادار به کاهش تولید این هدست واقعیت ترکیبی می‌کند.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۱:۳۰

به گفته یک تحلیلگر معتبر، اپل استراتژی تولید ویژن پرو را برای سال 2024 تغییر داده است. این شرکت قصد داشت در سال جاری میلادی حدود 700 تا 800 هزار دستگاه به‌ بازار عرضه کند، اما حالا در استراتژی جدید خود فقط بین 400 تا 450 هزار عدد از این دستگاه را عرضه خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد دلیل این موضوع استقبال کمتر از حد انتظار کاربران از دستگاه واقعیت ترکیبی کوپرتینویی‌ها باشد.

اپل سفارش‌های تولید ویژن پرو را کاهش داده است و به گفته «مینگ-چی کو»، تحلیلگر مشهور مسائل اپل، این موضوع نشان می‌دهد که تقاضا در ایالات‌متحده «خیلی بیشتر از انتظارات کاهش داشته است». درنتیجه انتظار می‌رود اپل پس از عرضه ویژن پرو در کشورهای دیگر، نگاه محافظه‌کارانه‌ای به میزان تقاضا و عرضه این هدست داشته باشد.

ویژن پرو

زمان عرضه ویژن پرو در سایر کشورها

این تحلیلگر قبلاً گفته بود که کوپرتینویی‌ها ویژن پرو را قبل از کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان ژوئن (خرداد-تیرماه 1403) در بازارهای جدید معرفی می‌کند؛ بنابراین احتمالاً می‌توانیم دو ماه دیگر شاهد عرضه این دستگاه در مناطق دیگر باشیم.

اپل انتظار دارد که فروش Vision Pro در سال 2025 نسبت به سال 2024 کاهش یابد؛ بنابراین گفته می‌شود که این شرکت درحال «بازبینی و تنظیم مجدد» نقشه راه هدست خود است. مینگ-چی کو انتظار ندارد که مدل جدیدی از ویژن پرو در سال 2025 عرضه شود. به گفته این تحلیلگر، انتظار نمی‌رود که نسخه بهبودیافته این دستگاه زودتر از سال 2027 به بازار بیاید. قبلاً شایعاتی مبنی بر عرضه نسخه بهبودیافته ویژن پرو در اواخر 2025 وجود داشت، اما احتمالاً اپل این استراتژی را تغییر داده است.

در آخر، این تحلیلگر مشهور معتقد است که اپل باید برای رفع کمبود برنامه‌های کاربردی، قیمت و راحتی استفاده از این دستگاه، بیشتر کار کند. این تغییرات باید به‌گونه‌ای باشند که درنهایت بر تجربه کاربری تأثیر منفی نگذارند. انتظار می‌رود فروش ضعیف ویژن پرو بر رشد بازار لنزهای صاف و پذیرش فناوری نمایشگر microOLED در لوازم الکترونیکی مصرفی کوچک تأثیر بگذارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی