ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
استراتژی رشد

اپل برای هفدهمین سال متوالی عنوان «تحسین‌برانگیزترین شرکت جهان» را کسب کرد

همچنین انویدیا موفق‌شده تا برای اولین بار وارد فهرست 10 شرکت تاثیرگذار برتر جهان شود. مایکروسافت و آمازون نیز در جایگاه‌های دوم و سوم هستند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

مجله فورچن (Fortune) هر ساله فهرستی تحت عنوان «تحسین‌برانگیزترین شرکت جهان» منتشر می‌کند و در سال 2024، اپل برای هفدهمین سال متوالی موفق‌شده تا جایگاه اصلی آن را تصاحب کند. مایکروسافت در جایگاه دوم و آمازون در جایگاه دوم این فهرست دیده می‌شوند.

لیست تحسین‌برانگیزترین شرکت‌های جهان که توسط مجله فرچون  ارائه می‌شود، ابتدا شامل فهرستی از 1500 شرکت سراسر جهان می‌شد که حداقل 10 میلیارد دلار درآمد دارند. با این حال، پس از تمرکز فورچون روی پردرآمدترین شرکت‌های هر صنعت، تعداد آن‌ها به 660 کاهش یافت. سپس، بیش از 3700 مدیرعامل، مدیر و تحلیلگر براساس داده‌های این شرکت‌ها مورد نظرسنجی قرار می‌گیرند و به هر شرکت در دسته‌بندی‌هایی مانند ارزش سرمایه‌گذاری، کیفیت مدیریت و مسئولیت اجتماعی امتیاز می‌دهند.

هفدهمین پیروزی متوالی اپل

براساس گزارش فورچن، اپل برای هفدهمین سال متوالی، تحسین‌برانگیزترین شرکت در میان متخصصان صنعت است. کوپرتینویی‌ها دسته‌بندی‌های مسئولیت اجتماعی، استحکام مالی، نوآوری و رقابت جهانی را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین امتیاز کلی اپل در فهرست امسال 8.19 بوده است، در حالی که سال گذشته موفق‌‌ شده بود امتیاز 8.65 را کسب کند.

مایکروسافت به‌عنوان دومین شرکت تحسین‌برانگیز جهان معرفی شده است، هرچند در صنعت نرم‌افزار کامپیوتری رتبه اول را به خود اختصاص داده است. آمازون نیز نسبت به سال گذشته با سقوط یک رتبه‌ای به جایگاه سوم رفته است. این شرکت در صنعت خدمات اینترنتی و خرده فروشی موفق‌شده تا رتبه برتر را کسب کند.

اولین حضور انویدیا در فهرست 10 شرکت تحسین‌برانگیز جهان

اپل

10 شرکت برتر این فهرست به شرح زیر هستند:

  1. اپل
  2. مایکروسافت
  3. آمازون
  4. برکشر هاتاوی
  5. جی‌پی مورگان چیس
  6. کاستکو
  7. آلفابت
  8. امریکن اکسپرس
  9. وال‌مارت
  10. انویدیا

انویدیا که در حال حاضر به‌دلیل عرضه تراشه‌های موردنیاز برای آموزش و توسعه مدل‌های هوش مصنوعی رونق بسیار زیادی پیدا کرده [ارزش سهام آن اخیراً به بالاترین حد خود رسید]، برای اولین بار در لیست ده شرکت تحسین‌برانگیز جهان قرار گرفته است. در بیست‌و‌ششمین نسخه از فهرست فورچن، نام این شرکت در جایگاه 10 دیده می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی