ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استراتژی رشد

کارمندان سابق اپل معمولاً جذب کدام شرکت‌ها می‌شوند؟

طبق این گزارش، اپل معمولاً استعدادهای خود را از اینتل، مایکروسافت و آمازون جذب می‌کند و کارمندان آن بیشتر به گوگل، آمازون و متا می‌پیوندند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ آذر ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

یک شرکت تحقیقاتی با بررسی پروفایل لینکدین فعالان صنعت فناوری، گزارشی درباره نحوه جابه‌جایی نیروها بین غول‌های فناوری منتشر کرده است. به عنوان مثال، در مورد اپل گفته شده که کارمندان سابق آن معمولاً به گوگل یا آمازون ملحق می‌شوند و همچنین بیشتر افرادی که به غول سازنده آیفون می‌پیوندند، قبلاً در شرکت‌هایی مانند اینتل و مایکروسافت کار کرده‌اند.

Switch on Business برای درک این موضوع که کدام‌یک از غول‌های فناوری استعدادهای خود را از رقبا جذب می‌کنند، پروفایل کارمندان آن‌ها در لینکدین را بررسی کرده است. آن‌ها در تحقیقات خود ابتدا بررسی کردند که درحال‌حاضر چند کارمند در این شرکت‌ها کار می‌کنند: گوگل (آلفابت)، آمازون، اپل، متا، مایکروسافت، آی‌بی‌ام، تسلا، اوراکل، نتفلیکس، انویدیا، Salesforce، ادوبی، اینتل و اوبر.

سپس آن‌ها به‌دنبال کارمندانی گشتند که هم‌اکنون در یکی از غول‌های فناوری مشغول به کار هستند و قبلاً نیز در یکی از شرکت‌های ذکرشده مشغول به کار بوده‌اند. با این داده‌ها، لیستی از متداول‌ترین مسیرها بین غول‌های فناوری ارائه شد.

طبق این گزارش در مورد اپل، کارمندان آن به‌احتمال‌زیاد از شرکت‌های زیر وارد می‌شوند:

 1. اینتل
 2. مایکروسافت
 3. آمازون
 4. گوگل
 5. آی‌بی‌ام
 6. اوراکل
 7. تسلا
 8. انویدیا
 9. ادوبی
 10. متا

اپل در سال 2019 یک میلیارد دلار برای خرید کسب‌و‌کار مودم گوشی اینتل هزینه کرد، زیرا به‌دنبال توسعه تراشه‌هایی رادیویی خود بود و احتمالاً همین امر باعث شده تا غول سازنده تراشه در صدر فهرست بالا قرار بگیرد.

مقاصد محبوب کارمندان اپل

در مقابل، کارمندانی که از اپل خارج می‌شوند نیز به شرکت‌هایی ازجمله گوگل و آمازون می‌پیوندند. لیست محبوب‌ترین مقاصد کارمندان اپل نیز به شرح زیر است:

 1. گوگل
 2. آمازون
 3. متا
 4. مایکروسافت
 5. تسلا
 6. انویدیا
 7. Salesforce
 8. ادوبی
 9. اینتل
 10. اوراکل

نکته دیگری که در این گزارش به آن اشاره شده این است که اپل نسبتاً تعداد کمی از کارمندان خود را از سایر غول‌های فناوری جذب می‌کند و این میزان فقط 5.7 درصد اعلام شده است. درهمین‌حال میزان جذب کارمندان سایر شرکت‌ها توسط متا 26.5 درصد، گوگل 25.1 درصد و سیلز‌فورس 20.7 درصد است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی