ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
استراتژی رشد

ایلان ماسک به‌عنوان اورریتدترین مدیرعامل سال 2024 معرفی شد

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت نیز به‌عنوان آندرریتدترین مدیرعامل جهان معرفی شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۷:۲۰

مجله فرچون (Fortune) در یک نظرسنجی جدید، از «ایلان ماسک»، به‌عنوان اورریتدترین (بیش از اندازه ارزیابی‌شده‌ترین) مدیرعامل آمریکا یاد کرد. در نظرسنجی این نشریه، از صدها مدیرعامل شرکت‌های فناوری خواسته‌شد تا میزان اورریتدبودن همتایان خود را رتبه‌بندی کنند. ماسک در این رتبه‌بندی 399 امتیاز کسب کرد و «باب ایگر»، مدیرعامل دیزنی با امتیاز 302، در جایگاه دوم حضور دارد.

فرچون نتایج نظرسنجی خود را روز چهارشنبه و پس از اینکه از صدها مدیرعامل درخواست کرد تا همتایان خود را رتبه‌بندی کنند، به اشتراک گذاشته است. در این نظرسنجی علاوه بر میزان اووریتدبودن (به‌معنای بیش از اندازه دست بالا گرفته شده) مدیرعامل‌ها، از شرکت‌کنندگان خواسته شده تا میزان آندرریتدبودن (نادیده گرفته شده) آن‌ها را نیز مشخص کنند. البته مشخص‌نیست که تعداد کل شرکت‌کنندگان چند نفر بوده است.

ایلان ماسک

ایلان ماسک که سال گذشته نیز این عنوان را کسب کرده بود، یک بار دیگر به‌عنوان «بیش‌ازاندازه‌ دست‌بالا گرفته‌شده‌ترین» مدیرعامل انتخاب شده است و امسال 399 رأی کسب کرد. باب ایگر، مدیرعامل دیزنی با 302 رأی در جایگاه دوم قرار دارد.

در همین حال، «ساتیا نادلا»، رئیس مایکروسافت با کسب 274 رأی به‌عنوان نادیده‌گرفته‌شده‌ترین مدیرعامل معرفی شده است. نادلا هشت سال متوالی این عنوان را در اختیار داشته است.

دلایل عدم محبوبیت ایلان ماسک

ماسک نسبت به سایر همتایان خود برنامه شلوغ‌تری دارد و چندین شرکت را اداره می‌کند. از غول خودروسازی تسلا گفته تا شرکت موشکی اسپیس ایکس، ثروتمندترین فرد جهان تمام تمرکز خود را صرف فعالیت شرکت‌هایش کرده است. او همچنین در سال 2022، توییتر را خرید و با تغییر نام آن به ایکس، قصد دارد این شبکه اجتماعی را به «اپلیکیشن همه‌چیز» تبدیل کند.

با این حال ماسک به‌دلیل عدم برآورده‌کردن اهداف از پیش تعیین‌شده خود و شرکت‌هایش، مورد انتقادات زیادی قرار گرفته است. ماسک بارها برنامه زمانی اسپیس ایکس برای ارسال انسان به مریخ را به عقب انداخته است. او سال 2017 ادعا کرد که SpaceX اولین مأموریت دارای خدمه خود را سال 2024 به سمت مریخ پرتاب خواهد کرد. سپس، تاریخ پیش‌بینی‌شده را تا 2026 به عقب انداخت. او حتی سال 2022 در پاسخ به توییت کاربری که پرسیده بود چه زمانی ممکن است اولین سفر انسان به مریخ انجام شد، به صورت مختصر گفت: «2029».

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

    ایلان ماسک شرکت های خودش رو از فرش به عرش رسونده خب این نشونه حسادت بقیه نسبت به اونه

  • 68peyman
    68peyman | ۱۲ بهمن ۱۴۰۲

    حمله همه جانبه چپ ها به ایلان ماسک تمومی نداره

مطالب پیشنهادی