ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شرکت DJI
استراتژی رشد

پس از تیک تاک، شرکت سازنده پهپاد چینی DJI نیز احتمالاً از آمریکا اخراج خواهد شد

به گفته FCC، پهپادهای DJI درباره «زیرساخت‌های حیاتی» ایالات‌متحده اطلاعاتی را به چین منتقل می‌کنند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۱:۳۲

پس از تصویب قانون «ممنوعیت یا فروش تیک تاک» در ایالات‌متحده، دولت فدرال حالا ظاهراً در تلاش است تا کسب‌و‌کار شرکت مستقر در چین DJI که با تولید پهپاد شناخته می‌شود را نیز از آمریکا خارج کند. براساس گزارش جدید نیویورک تایمز، لایحه‌ای که ماه گذشته توسط کمیته بازرگانی و انرژی مجلس تصویب شده، می‌تواند استفاده از پهپادهای DJI در ایالات‌متحده را ممنوع کند.

در صورت تصویب این لایحه که «قانون مقابله با هواپیماهای بدون سرنشین CCP» نام دارد، پهپادهای DJI نیز با توجه به قانون شبکه‌های ارتباطی امن و قابل اعتماد که سال 2019 تصویب شده بود، به لیست سیاه FCC اضافه خواهند شد. این لایحه درحال‌حاضر باید از مجلس نمایندگان آمریکا رأی دریافت کند.

در این قانون، دستگاه‌هایی هدف قرار گرفته می‌شوند که برای «امنیت ملی» آمریکا نگرانی‌هایی را به همراه دارند. این لایحه همچنین باعث می‌شود تا شرکت‌ها نتوانند از بودجه فدرال برای خرید تجهیزات ممنوعه استفاده کنند. هواوی و ZTE ازجمله شرکت‌های حاضر در فهرست سیاه FCC هستند.

احتمال ممنوعیت DJI در بازار آمریکا مطرح شد

«قانون مقابله با هواپیماهای بدون سرنشین CCP» اولین‌بار در سال 2022 توسط «الیز استفنیک»، نماینده منتخب حوزه انتخابیه بیست‌ویکم نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا معرفی شد. او به نیویورک تایمز می‌گوید که DJI درباره «زیرساخت‌های حیاتی» ایالات‌متحده اطلاعاتی را به چین منتقل می‌کند. استفنیک می‌گوید:

«شرکت DJI خطر امنیت ملی غیرقابل قبولی را به همراه دارد و زمان آن است که پهپادهای ساخت چین از آمریکا خارج شوند.»

دولت فدرال آمریکا در گذشته نیز علیه DJI اقدام کرده بود. در سال 2020، وزارت بازرگانی DJI را در لیست سیاه خود قرار داد تا از صادرات فناوری‌های تولیدشده توسط شرکت‌های آمریکایی به این شرکت چینی جلوگیری شود. وزارت خزانه‌داری و وزارت دفاع ایالات‌متحده نیز اقدامات مشابهی را علیه DJI انجام داده‌اند.

DJI در پستی در وبلاگ خود می‌گوید قانون‌گذارانی که از این قانون حمایت می‌کنند، اتهامات نادرست و غیرمستندی درباره فعالیت‌های این شرکت در ایالات‌متحده ارائه کرده‌اند. این شرکت چینی همچنین ادعا کرده در فعالیت‌هایی که حقوق بشر را نقض می‌کند، نقشی نداشته است و هیچ کنترلی روی محصولات آن وجود ندارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی