ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دونالد ترامپ
استراتژی رشد

با پیروزی ترامپ در انتخابات، ایلان ماسک ممکن است مشاور کاخ سفید شود

ترامپ و ماسک گه گذشته پرتنشی داشته‌اند، ظاهراً در چند ماه گذشته بارها با یکدیگر ملاقات کرده‌اند تا در مورد موضوعات مختلفی صحبت کنند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۱۵

بر اساس گزارش جدیدی از وال‌استریت‌ژورنال، ظاهراً «دونالد ترامپ» در صورت پیروزی در انتخابات آینده ریاست جمهوری ایالات متحده، قصد دارد نقش مشاور را به «ایلان ماسک» بدهد.

ترامپ و ماسک که زمانی روابط پرتنشی با یکدیگر داشتند، براساس گزارش وال‌استریت‌ژورنال از ماه مارس به‌صورت ماهانه چندین تماس تلفنی با یکدیگر داشته‌اند، زیرا ترامپ به دنبال کمک‌های مالی قدرتمندی است و ماسک به‌دنبال راهی برای پیاده‌سازی ایده‌های سیاسی خود می‌گردد.

ظاهراً ماسک و ترامپ ماه مارس در ملک «نلسون پلتز» سرمایه‌دار میلیاردر آمریکایی با یکدیگر ملاقات داشته‌اند. از آن زمان، این دو درباره موضوعات مختلفی، از جمله مهاجرت، که ماسک در ماه‌های اخیر در مورد آن صحبت کرده است، گفتگو کردند.

همچنین ماسک گفته است که در این انتخابات به هیچکدام از کمپین‌های ریاست‌جمهوری کمک مالی نخواهد کرد، اما طبق گزارش‌ها او به ترامپ اعلام کرده که قصد دارد با برگزاری گردهمایی‌هایی، متحدان ثروتمند و قدرتمند خود را از حمایت از جو بایدن منصرف کند.

پایان روابط پرتنش دونالد ترامپ و ایلان ماسک؟

ترامپ و ماسک گذشته پرتنشی داشته‌اند. ترامپ سال 2022 در یک گردهمایی، از ماسک به‌عنوان یک «هنرمند مزخرف دیگر» یاد کرد. در همان زمان، ماسک نیز در توییتی گفت که ترامپ باید «کلاه خود را آویزان کند و به سمت غروب آفتاب حرکت کند.» با این حال، اکنون به نظر می رسد تنش‌های بین این دو آرام است. زمانی که ماسک توییتر را تصاحب کرد و نام آن را به X تغییر داد، در سال 2022، حساب ترامپ را بازگرداند. ماسک از آن زمان از ترامپ درخواست کرده تا در ایکس فعال‌تر باشد، اما ترامپ تا حد زیادی به پلتفرم Truth Social خود وفادار بوده است.

ماسک در سال جاری در بیش از 20 پست ایکس در مورد رئیس جمهور سابق آمریکا، صحبت کرده است. در آن پست‌ها، ماسک از ترامپ دفاع می‌کند و او را قربانی سوگیری رسانه‌ای و قضایی می‌داند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی