ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
استراتژی رشد

ایلان ماسک با شکایت از OpenAI، خواستار برکناری مدیرعامل آن شد

ماسک می‌گوید که OpenAI از ماموریت اصلی خود، یعنی توسعه هوش مصنوعی ایمن و مفید دور شده است و روی سرمایه‌گذاری‌های سودمحور متمرکز شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

«ایلان ماسک»، شکایت جدیدی علیه استارتاپ هوش مصنوعی OpenAI تنظیم کرد که سال 2015 توسط خود او تاسیس شده است. ماسک در شکایت خود ادعا می‌کند که OpenAI از ماموریت اصلی خود، یعنی توسعه هوش مصنوعی ایمن و مفید دور شده است و روی سرمایه‌گذاری‌های سودمحور متمرکز شده است.

ماسک در شکایت خود ادعا می‌کند که همکاری جدید OpenAI با مایکروسافت، اساسا اصول اصلی شرکت را به خطر انداخته است. دادخواست او استدلال می‌کند که این همکاری باعث‌شده تا OpenAI به جای تمرکز بر تحقیق و توسعه منبع باز به نفع بشریت، توسعه هوش مصنوعی عمومی (AGI) را برای منافع مالی مایکروسافت در اولویت قرار دهد.

اتهامات ایلان ماسک علیه OpenAI

در این دادخواست چندین اتهام علیه OpenAI مطرح شده است، از جمله:

  • نقض قرارداد: ایلان ماسک ادعا می کند که OpenAI توافق نامه تأسیس خود را نقض کرده، که در آن به توسعه هوش مصنوعی منبع باز تعهد داده است.
  • نقض وظیفه امانتداری: ماسک ادعا می‌کند که تیم رهبری OpenAI از انجام وظیفه خود برای اقدام در راستای منافع و مأموریت اصلی سازمان کوتاهی کرده است.
  • شیوه‌های تجاری ناعادلانه: ثروتمندترین فرد جهان در نهایت استدلال کرده که مشارکت OpenAI با مایکروسافت به غول فناوری نفوذ ناعادلانه می‌دهد و مزیتی ناعادلانه در توسعه هوش مصنوعی ایجاد می‌کند.

ماسک در شکایت خود همچنین چند هدف را دنبال می‌کند. او ابتدا خواستار آن است که OpenAI به تعهد اولیه خود برای توسعه هوش مصنوعی منبع باز متعهد باشد و تحقیقات خود را به‌صورت رایگان در دسترس عموم قرار دهد. او سپس می‌خواهد که از سوء استفاده OpenAI، «سم آلتمن»، مدیرعامل شرکت و مایکروسافت از منابع OpenAI جلوگیری شود. ماسک همچنین خواستار برکناری آلتمن از سمت خود به عنوان مدیرعامل و بازگرداندن هیئت مدیره قبلی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Rico
    Rico | ۱۱ اسفند ۱۴۰۲

    سرت تو کار خودت باشه یه‌وَری

مطالب پیشنهادی