ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لامبورگینی
استراتژی رشد

لامبورگینی برای کارگران خط تولید خود هفته‌های کاری چهار‌روزه را تصویب کرد

این کاهش ساعات کاری با افزایش پاداش کارگران همراه خواهد بود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ آذر ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

لامبورگینی قصد دارد برای کارگران خط تولید خود سیاست هفته‌های کاری چهارروزه را اجرا کند. برای صنعت خودروسازی این تصمیم یک حرکت مهم محسوب می‌شود، زیرا سایر اتحادیه‌های خودروسازی تاکنون نتوانسته‌اند چنین شرایطی را برای کارمندان شرکت‌های دیگر فراهم کنند.

کاهش ساعات کاری و افزایش دستمزد کارمندان لامبورگینی

براساس گزارش اینسایدر، لامبورگینی اخیراً از توافق با اتحادیه‌‌ها برای اجرای هفته‌های کاری چهارروزه برای کارگران بخش‌های تولیدی خود خبر داده است. اتحادیه‌ها این تصمیم را «تاریخی» خوانده‌اند، زیرا اولین توافق در نوع خود برای صنعت خودروسازی اروپا محسوب می‌شود که در آن نه‌تنها ساعات کاری کارمندان بدون کاهش دستمزد آن‌ها کاهش پیدا کرده است، بلکه پاداش متغیر فعلی آن‌ها با افزایش 50 درصدی همراه می‌شود. همچنین یک پاداش غیرمکرر با ارزش بیش از 1000 یورو (1082 دلار) نیز به آن‌ها ارائه می‌شود که این پاداش همین ماه پرداخت خواهد شد.

به‌طور کلی، طبق سیاست جدید لامبورگینی، کارمندان بخش‌های تولیدی غول خودروسازی در سال 31 روز کمتر کار می‌کنند.

البته لامبورگینی تنها شرکت اروپایی نیست که روزهای کاری کارمندان خود را کاهش داده است؛ شرکت‌های دیگری ازجمله بانک بین‌المللی ایتالیایی اینتسا سانپائولو (Intesa Sanpaolo) و شرکت تولیدکننده کالاهای لوکس فرانسوی اسیلور لوکساتیکا (EssilorLuxottica) نیز تصمیم مشابهی گرفته‌اند.

رویترز نیز در گزارشی به این موضوع اشاره می‌کند که برخی شرکت‌های بریتانیایی هم این تغییر را اعمال کرده‌اند و به‌دنبال آن شاهد افزایش بهره‌وری کار، حفظ شغل و نرخ استخدام بهتر و همچنین مرخصی کمتر از سوی کارمندان به‌دلیل بیماری بوده‌اند.

همچنین این گزارش درحالی منتشر شده است که سایر اتحادیه‌های صنعت خودروسازی تاکنون نتوانسته‌اند شرکت‌هایی مانند فورد، جنرال موتورز و Stellantis را وادار کنند که ساعات کاری کارمندان خود را کاهش دهند. اتحادیه‌های FIOM و FIM-CISL در بیانیه‌ای اعلام کردند:

«کمتر و بهتر کار کنید؛ این اصلی است که مذاکرات را هدایت می‌کند و بخشی از یک استدلال جامع محسوب می‌شود.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی