ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

لنوو
استراتژی رشد

لنوو و موتورولا با ممنوعیت فروش در آلمان مواجه شدند

لنوو به نقض پتنت یک شرکت آمریکایی متهم شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۱:۳۰

لنوو و شرکت زیرمجموعه آن، موتورولا، در آلمان با حکم دادگاهی مواجه شدند که فروش دستگاه‌های مجهز به ماژول WWAN آن‌ها را که برای اتصال به اینترنت مورد نیاز است، ممنوع می‌کند. این حکم به‌دلیل اختلاف مربوط به پتنت‌ها با شرکت فناوری آمریکایی InterDigital صادر شده است.

براساس گزارش‌های منتشرشده، این ممنوعیت نه‌تنها گوشی‌های هوشمند موتورولا، بلکه طیف گسترده‌تری از دستگاه‌های موبایل لنوو مانند Edge 50 Ultra را نیز تحت‌تأثیر قرار خواهد داد و همچنین شامل تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌هایی می‌شود که از شبکه‌های موبایل مانند LTE و GSM استفاده می‌کنند. درحال‌حاضر، وب‌سایت آلمانی موتورولا هیچ گوشی هوشمند یا تبلتی را برای فروش فهرست نکرده است و فقط چند لوازم جانبی دارد که از فناوری مورد بحث استفاده نمی‌کنند.

اختلاف لنوو و InterDigital بر سر استفاده از پتنت

دستگاه‌هایی که فروش آن‌ها ممنوع شده، از فناوری استفاده می‌کنند که پتنت آن‌ها متعلق به InterDigital است. این شرکت ادعا می‌کند که لنوو به‌خواسته‌هایش برای پرداخت هزینه استفاده از این پتنت‌ها پاسخ نداده و به‌همین دلیل تصمیم به اقدام قانونی گرفته است.

از سوی دیگر، لنوو استدلال می‌کند که شرایط InterDigital منصفانه نیست و قصد دارد به این تصمیم اعتراض کند. بااین‌وجود، لنوو همچنان می‌تواند حکم را از طریق فرایند تجدیدنظر لغو کند.

دادگاه منطقه‌ای مونیخ در اوایل ماه مه به نفع InterDigital رأی داد و پس از واریز وثیقه چهار میلیون یورویی توسط شاکی، این ممنوعیت فوراً اجرا شد. با تصمیم دادگاه، لنوو از فروش، عرضه یا واردکردن دستگاه‌های دارای فناوری WWAN، ازجمله گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌هایی که از شبکه‌های تلفن همراه مانند GSM ،UMTS ،LTE و 5G استفاده می‌کنند، منع می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی