ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متاورس
استراتژی رشد

متا ظاهراً به‌خاطر مشکلات متاورس، می‌خواهد کارکنان بخش تراشه خود را اخراج کند

کارکنانی که در بخش Reality Labs روی ساخت تراشه‌های سفارشی دستگاه‌های AR/VR متمرکز هستند به‌منظور برطرف کردن این مشکلات اخراج خواهند شد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۳ مهر ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

متا که زادگاه متاورس محسوب می‌شود، در مسیر تحقق چشم‌انداز خود با مشکلاتی روبرو شده است. به گفته برخی منابع داخلی، غول فناوری قصد دارد آن دسته از کارکنانی که در بخش Reality Labs روی ساخت تراشه‌های سفارشی دستگاه‌های AR/VR متمرکز هستند را اخراج کند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، کارمندان متا از طریق تالار گفتگوی داخلی آن از این موضوع مطلع شده‌اند. هرچند سخنگوی متا به این موضوع اشاره‌ای نکرده است، اما اخراج کارمندانی که روی تراشه‌های سفارشی آن کار می‌کرده‌اند به‌طور بالقوه می‌تواند بر سر راه هدف «مارک زاکربرگ» برای تعریف مجدد نحوه تعامل انسان‌ها با فناوری از طریق واقعیت افزوده و واقعیت مجازی مشکلاتی ایجاد کند.

واحد ساخت تراشه‌های سفارشی متا که با عنوان Facebook Agile Silicon Team (FAST) شناخته می‌شود، تقریباً 600 نفر را شامل می‌شود و هدف آن برجسته کردن دستگاه‌های متا در بازار روبه‌رشد واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است.

همچنین این گزارش می‌تواند نشان‌دهنده مشکلات بزرگ‌تری در متا باشد. این شرکت از نوامبر سال گذشته تاکنون حدود 21 هزار نفر را اخراج کرده است که بخش زیادی آن به دلیل راضی کردن سرمایه‌گذارانی انجام شده است که نگران کاهش رشد درآمد و سود آن بوده‌اند. حالا این اخراج نیز می‌تواند اقدام دیگری برای کاهش هزینه‌های شرکت باشد، به‌ویژه که در گزارش‌های قبلی گفته شده بود که واحد Reality Labs ضرر مالی به همراه دارد. همچنین در مورد تعهد متا نسبت به نوآوری‌های داخلی سؤالاتی را مطرح می‌کند، به‌خصوص پس از اینکه غول فناوری برای دستگاه‌های موجود در بازار خود به سازنده تراشه خارجی کوالکام روی آورده است.

با وجود این مشکلات، متا هرگز از توسعه فناوری متاورس دست برنداشته است. این شرکت همچنان در حال کار روی محصولات جدیدی است که از جمله آن‌ها می‌توان به نسل جدید عینک آن با پشتیبانی از هوش مصنوعی اشاره کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی