ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انویدیا
استراتژی رشد

کارمندان سابق و فعلی انویدیا از تجربه کارکردن با «جنسن هوانگ» می‌گویند

به گفته کارمندان انویدیا، هوانگ اغلب به کارمندان سطح بالا سخت می‌گیرد و انتظار زیادی از آن‌ها دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۶:۴۵

«جنسن هوانگ»، انویدیا را به شرکتی با ارزش بیش از 3 تریلیون دلار تبدیل کرده است. نشریه اینسایدر به‌تازگی با هشت کارمند فعلی و سابق انویدیا در مورد کارکردن با هوانگ، مدیرعامل شرکت صحبت کرده است. به گفته آن‌ها هوانگ اغلب به کارمندان سطح بالا سخت می‌گیرد و انتظار زیادی از آن‌ها دارد.

براساس گزارش اینسایدر آن‌ها رویکرد هوانگ نسبت به رهبری انویدیا را ترکیبی از انتظارات زیاد، تقاضا برای صداقت فکری و «دنبال‌کردن بی‌وقفه کمال» توصیف کرده‌اند. به گفته افرادی که در تولید این گزارش نقش دارند، رویکرد هوانگ به موفقیت انویدیا کمک کرده و فرهنگی با ذهنیت رشد ایجاد کرده است.

دو مدیر سابق انویدیا از هوانگ به‌عنوان باهوش‌ترین فردی یاد کردند که تا به‌حال ملاقات کرده‌اند. یکی از آن‌ها می‌گوید:

«او در نمایان‌کردن چیزهای پیچیده با وضوح ساده استاد است؛ او می‌تواند همه‌چیز را به نتیجه برساند و دانش بسیار گسترده و عمیقی دارد و می‌تواند در عر موضوعی تا جایی که می‌خواهید عمیق شود.»

یکی دیگر از مدیران انوید‌یا می‌گوید که هوانگ اغلب سوالاتی می‌پرسد که پاسخ آن‌ها را از قبل می‌داند و به این صورت تلاش دارد تا موضوع را بیشتر درک کند. آن‌ها از این تکنیک به‌عنوان استراتژی یاد کرده‌اند که شخصیت «ستوان کلمبو» در سریال تلویزیونی Columbo را به یاد می‌آورد که با تظاهر به نادانی می‌خواهد دیگران را غافلگیر کند.

هوانگ همچنین به گفته کارمندان انویدیا در توجه به جزئیات بسیار دقیق است.

ساختار سازمانی مدیرعامل انویدیا

یکی از کارمندان ارشد سابق انوید‌یا می‌گوید که هوانگ طرفدار یک ساختار سازمانی مربوط به دهه 2000 است که با وجود آن، از ایجاد فاصله بین کارکنان درجه یک و تیم رهبری جلوگیری می‌شود. کارمندان انو‌یدیا هر هفته باید فهرستی از پنج اولویت اصلی خود را به هوانگ ارسال کنند و ظاهراً هوانگ حتی گاهی اوقات به برخی از این ایمیل‌ها پاسخ می‌دهد که مشارکت او با تمام جنبه‌های شرکت را نشان می‌دهد.

یکی از مدیران سابق انویدیا به زمانی از سال 1999 و پس از راه‌اندازی اولین پردازنده گرافیکی این شرکت اشاره می‌کند. ظاهراً در آن زمان، پردازنده انویدیا با بازخورد بسیار خوبی مواجه شده بوده است، اما تنها سوال هوانگ از این مدیر این بوده که «چه‌کاری را می‌توانستی بهتر انجام دهی؟»

پذیرش اشتباهات در انویدیا بسیار مهم است، زیرا از به‌عنوان راهی برای یادگیری و بهبود یاد می‌شود. هوانگ ویژگی را در انویدیا پرورش می‌دهد که کارمندان آن را «صداقت فکری» می‌نامند و می‌گوید زمانی که دچار اشتباه می‌شود، مسئولیت آن را برعهده بگیرید و اگر اشتباهات خود را نپذیرید ممکن است دچار مشکل شوید.

سه کارمند ارشد سابق می‌گوید که سبک رهبری هوانگ بر تمرکز روی بهبود مستمر و یادگیری از اشتباهات استوار است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی