ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

OpenAI
استراتژی رشد

مدیر اعتماد و ایمنی OpenAI این شرکت را ترک کرد

«دیو ویلنر» با اشاره به این موضوع که کار در شرکت OpenAI وارد مرحله بسیار دشواری شده است، این خبر را اعلام کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۱ تیر ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

هم‌زمان با تلاش سیاست‌گذاران سراسر جهان برای نظارت بیشتر بر صنعت هوش مصنوعی، «دیو ویلنر»، رئیس بخش اعتماد و ایمنی OpenAI (خالق ChatGPT)، از این شرکت کناره‌گیری کرد.

ویلنر در پست لینکدین خود نوشت که تصمیم گرفته است پس از حضور در جدیدترین کنفرانس TrustCon که برای متخصصان حوزه اعتماد و ایمنی تشکیل می‌شود، در استارتاپ‌های کوچک‌تر کار کرده و بزرگ‌شدن فرزندانش را تماشا کند:

«در ماه‌های پس از راه‌اندازی ChatGPT، برای من سخت‌تر و سخت‌تر شد که بتوانم به وعده‌های خود عمل کنم. OpenAI درحال گذراندن یک مرحله به‌شدت سخت در توسعه خود است و فرزندان ما هم همین‌طور. هرکسی که بچه خردسال و یک شغل فوق‌العاده سخت داشته باشد، می‌تواند با این بحران ارتباط برقرار کند.»

دیو ویلنر

او در ادامه توضیحات خود گفت که به تمام کارهایی که در OpenAI انجام داده است، افتخار می‌کند و از آن به‌عنوان «یکی از جالب‌ترین مشاغل» در جهان یاد کرد.

نزدیک به یک دهه است که ویلنر در بخش امنیت و اعتماد کار می‌کند. او قبل از پیوستن به Open‌AI، رئیس اعتماد و ایمنی استارتاپ مراقبت از کودکان Otter بود و همچنین بخش اعتماد و جامعه Airbnb را رهبری می‌کرد.

بیانیه OpenAI درباره خروج ویلنر

OpenAI نیز با انتشار بیانیه‌ای گفت که «میرا موراتی»، مدیر ارشد فناوری، تیم اعتماد و ایمنی آن‌ها را به‌طور موقت مدیریت خواهد کرد تا جایگزین جدیدی برای ویلنر پیدا شود. در این بیانیه که با ورج به اشتراک گذاشته شده است، OpenAI می‌گوید:

«ما به‌دنبال یک رهبر فنی ماهر برای پیشبرد مأموریت خود هستیم و روی طراحی، توسعه و اجرای سیستم‌هایی تمرکز داریم که استفاده ایمن و رشد مقیاس‌پذیر فناوری ما را تضمین می‌کند.»

در ماه‌های گذشته نگرانی‌های بسیار زیادی درباره ایمنی هوش مصنوعی وجود داشته و OpenAI یکی از چندین شرکت پیشرو این صنعت است که اخیراً با حضور در کاخ سفید، به دولت بایدن وعده داد که برای توسعه مسئولانه هوش مصنوعی تلاش خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی