ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سم آلتمن
استراتژی رشد

سم آلتمن «مدیرعامل سال 2023» مجله تایم شد

آلتمن در زمانی به عنوان برترین مدیرعامل سال 2023 تایم انتخاب شده است که حدود یک سال از انتشار چت‌بات ChatGPT می‌گذرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

با وجود آشفتگی ماه گذشته OpenAI، «سم آلتمن» توسط مجله تایم به‌عنوان «مدیرعامل سال 2023» انتخاب شده است. آلتمن به‌دلیل دستاوردش در صنعت فناوری این عنوان را دریافت کرده است.

تایم در اعلامیه خود توضیح می‌دهد که آلتمن، مدیرعامل OpenAI معمولاً برای روز شکرگزاری (Thanksgiving) به سنت لوئیس، میزوری سفر می‌کند تا با خانواده خود ملاقات کند، اما امسال درگیر جنجال بزرگی با OpenAI بود. او ابتدا توسط هیئت‌مدیره شرکت برکنار شد، اما درنهایت توانست سمت خود را دوباره کسب کند.

آلتمن که به‌دنبال این اتفاقات اکنون عنوان مدیرعامل برتر سال 2023 تایم را کسب کرده است، به این نشریه می‌گوید:

«ساخت فراهوش پروژه‌ای در سطح جامعه خواهد بود. ما دوست داریم یکی از شکل‌دهندگان آن باشیم، اما فقط یک شرکت قصد انجام این کار را نخواهد داشت. و من فکر می‌کنم که در موقعیتی هستیم که می‌توانیم بدون توجه به اینکه در این مرحله چه اتفاقی می‌افتد، این ورودی را ارائه دهیم. مگر اینکه واقعاً اشتباه کنیم.»

آلتمن در زمانی به عنوان برترین مدیرعامل سال 2023 تایم انتخاب شده است که حدود یک سال از انتشار چت‌بات ChatGPT می‌گذرد؛ ابزاری که شاید بتوان از آن به‌عنوان یکی از پرکاربردترین سرویس‌های تاریخ فناوری یاد کرد. OpenAI کار خود را به‌عنوان یک مرکز تحقیقاتی غیرانتفاعی متعهد به توسعه هوش مصنوعی به‌نفع بشریت آغاز کرد اما از آن زمان به یک غول 80 میلیارد دلاری تبدیل شده است.

به‌دنبال موفقیت OpenAI، مدیرعامل آن یعنی سم آلتمن نیز به یکی از تأثیرگذارترین و معتبرترین مدیران جهان و یک چهره شناخته‌شده در حوزه فناوری تبدیل شد. او حالا با بازگشت به روی صندلی مدیرعاملی شرکت، اولویت‌های خود را تثبیت شرکت و روابط آن با شرکای خارجی اعلام کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی