ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آلتمن و هیئت مدیره
استراتژی رشد

بازگشت سم آلتمن به هیئت‌مدیره OpenAI؛ تحقیقات درباره اخراج او پایان یافت

حالا با پیوستن سم آلتمن و سه فرد جدید دیگر، شمار اعضای هیئت‌مدیره OpenAI به هشت نفر می‌رسد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

OpenAI اعلام کرد که «سم آلتمن»، از بنیان‌گذاران این استارتاپ، چندین ماه پس از اخراج ناگهانی، به هیئت‌مدیره این شرکت بازگشته است. پس از بازگشت آلتمن به این شرکت، تحقیقاتی درباره علت این برکناری آغاز شد. حالا پس از حدود 5 ماه، «برت تیلور»، رئیس هیئت‌مدیره، گفت که شرکت حقوقی WilmerHale با اعضای هیئت‌مدیره و کارمندان مصاحبه کرده و پس از بررسی بیش از 30 هزار سند، به این نتیجه رسیده است که آلتمن و «گرگ براکمن»، یکی از بنیان‌گذاران این شرکت، مدیران مناسبی برای OpenAI هستند.

براساس اعلام رسمی OpenAI، علاوه‌ بر پیوستن سم آلتمن به هیئت‌مدیره، سه عضو دیگر نیز معرفی شدند. حالا با «سو دزموند-هلمن»، مدیرعامل سابق بنیاد بیل و ملیندا گیتس، «نیکول سلیگمن»، رئیس سابق سونی انترتینمنت و «فیجی سیمو»، مدیرعامل اینستاکارت، شمار اعضای هیئت‌مدیره OpenAI به هشت نفر می‌رسد. باقی اعضای هیئت‌مدیره که پس از اخراج سم آلتمن به این سمت منصوب شدند، همچنان به کار خود ادامه خواهند داد.

پیوستن سم آلتمن به هیئت‌مدیره OpenAI

در بیانیه مطبوعاتی OpenAI جزئیات چندانی از علت اخراج سم آلتمن بیان نشده است. شرکت حقوقی WilmerHale صرفاً گفته که هیئت‌مدیره قبلی معتقد بود با اخراج آلتمن، مسائل مدیریت داخلی را کاهش خواهد داد و این تصمیم به‌دلیل نگرانی درباره ایمنی یا امنیت محصول، سرعت توسعه سرویس‌ها و امور مالی OpenAI نبوده است. هیئت‌مدیره سابق بدون اطلاع قبلی به سهامداران کلیدی و حتی بدون آنکه به آلتمن فرصتی برای رسیدگی به نگرانی‌های این هیئت بدهد، اقدام به اخراج او کرده بود.

علاوه بر معرفی اعضای جدید هیئت‌مدیره، OpenAI قصد دارد «بهبودهای مهمی» در ساختار خود ایجاد کند که شامل دستورالعمل‌های جدید و ایجاد کمیته‌های هیئت‌مدیره اضافی خواهد بود.

هر سه عضو دیگری که به هیئت‌مدیره OpenAI اضافه شده‌اند، زن هستند. چهار عضو قبلی هیئت‌مدیره OpenAI همگی مرد بوده‌اند و از این بابت نقدهایی به این شرکت برای تنوع کم در اعضای مدیریتی وارد شده بود. همچنین کنگره سیاه‌پوستان در نامه‌ای، بر اهمیت تنوع نژادی هیئت‌مدیره این شرکت تأکید داشت؛ چرا که با چنین تنوعی، احتمالاً در ساخت ابزارهای هوش مصنوعی تعصب کمتری ایجاد خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی