ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
استراتژی رشد

سامسونگ با اولین اعتصاب گسترده اتحادیه کارگری خود روبرو می‌شود

کارکنان خواستار یک تعطیلی اضافی به علاوه «یک سیستم شفاف برای اندازه‌گیری پاداش عملکرد بر اساس سود فروش» هستند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۳۰

یک اتحادیه بزرگ به نمایندگی از ده‌ها هزار نفر که در سامسونگ مشغول به کار هستند، اعلام کرد که کارگران برای اولین بار دست به اعتصاب خواهند زد و به‌طور بالقوه زنجیره‌های تامین مهم نیمه‌هادی در سراسر جهان را تهدید خواهد کرد.

به گزارش گاردین، یکی از سخنگویان این اتحادیه می‌گوید اعضای آن که حدود 20 درصد از نیروی کار شرکت یا 28000 نفر از آن‌ها را تشکیل می‌دهند از مرخصی سالانه خود برای اعتصاب یک روزه در 7 ژوئن (18 خرداد) استفاده خواهند کرد و احتمال وقوع یک اعتصاب عمومی در آینده را افزایش می‌دهند.

ظاهراً تیم مدیریت سامسونگ که بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه‌های حافظه در جهان محسوب می‌شود، از ژانویه در حال مذاکره با این اتحادیه بر سر دستمزد بوده است، اما دو طرف نتوانسته‌اند تاکنون اختلافات خود را کاهش دهند.

سخنگوی اتحادیه ملی سامسونگ الکترونیکس (National Samsung Electronics Union) می‌گوید:

«ما در برابر بی‌توجهی این شرکت به کارگران اعلام اعتصاب می‌کنیم. ما سعی کرده‌ایم این موضوع را از طریق گفت‌و‌گو حل کنیم.»

خواسته‌های اتحادیه کارگری سامسونگ

با این حال، رئیس اتحادیه اعلام کرده که آن‌ها افزایش دستمزد پیشنهادی توسط شرکت را پذیرفته‌اند، اما همچنان خواستار یک تعطیلی اضافی به علاوه «یک سیستم شفاف برای اندازه‌گیری پاداش عملکرد بر اساس سود فروش» هستند.

سامسونگ الکترونیکس یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان و یکی از تنها شرکت‌هایی است که در سطح جهان تراشه‌های حافظه با کیفیتی را تولید می‌کند که برای هوش مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای تقریباً 50 سال، سامسونگ الکترونیکس از تشکیل اتحادیه کارکنان خود اجتناب کرد (و گاهی اوقات تاکتیک‌های نه‌چندانی مناسبی را دنبال کرده است) در حالی که به بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند و نیمه‌رسانا در جهان تبدیل شد.

بنیانگذار سامسونگ، «لی بیونگ چول»، که در سال 1987 درگذشت، به شدت با اتحادیه‌ها مخالف بود و گفته بود تا زمانی که زنده است با آن‌ها مخالفت خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی