ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مصاحبه تیم کوک
استراتژی رشد

مهم‌ترین مؤلفه در استخدام کارمندان اپل چیست؟ تیم کوک پاسخ می‌دهد

تیم کوک در مصاحبه جدید خود در مورد ویژگی‌های شخصیتی خاصی صحبت کرده است که افراد برای استخدام در اپل باید واجد آن‌ها باشد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۵ آذر ۱۴۰۲ | ۲۳:۵۹

«تیم کوک‌» در مصاحبه‌‌ای جدید، درمورد نحوه تفکر کارکنان اپل، اهمیت کار تیمی، ایده‌پردازی و نحوه استخدام افراد در این شرکت صحبت کرد. در جایی از این مصاحبه، کوک گفت که هرکسی که در اپل با آن‌ها کار می‌کند معتقد است که «یک به‌علاوه یک برابر است با سه». منظور تیم کوک از این جمله این است: «ایده شما به‌علاوه ایده من بهتر از ایده‌های هر فرد به تنهایی است.» در ادامه تیم کوک ویژگی‌های شخصیتی خاصی را برشمرد که متقاضیان شغل در اپل باید واجد آن‌ها باشند.

مدیرعامل اپل، تیم کوک، در پادکست Dua Lipa حاضر شد و درمورد مسائل گوناگون شخصی و کاری صحبت کرد. براساس گزارش اینسایدر، کوک در مورد لازمه همکاری و همبستگی بین کارکنان اپل گفت: «کارکردن با افرادی که بهترین‌ها را در شما به ارمغان می‌آورند، احساسی باورنکردنی است؛ اساساً، همه ما معتقدیم که یک به‌علاوه یک برابر با سه است. ایده شما به علاوه ایده من بهتر از ایده‌های هر فرد به تنهایی است.»

اپل چه افرادی را استخدام می‌کند؟

تیم کوک درمورد گزینش افراد در این شرکت گفت که کارکنان اپل از همه اقشار هستند، چه افراد تحصیل‌کرده و چه افراد بدون مدرک دانشگاهی. کوک گفت: «فکر می‌کنم یکی از ویژگی‌هایی که در افراد به دنبال آن هستم، [قابلیت] همکاری است. آیا آن‌ها واقعاً می‌توانند با بقیه همکاری کنند؟ آیا عمیقاً معتقدند که یک به‌علاوه یک برابر است با سه؟» کوک گفت که او همچنین به دنبال کارمندانی می‌گردد که کنجکاو باشند و از سؤال‌کردن نترسند. ویژگی‌های دیگر موردنظر مدیرعامل اپل، عبارتند از خلاقیت و مهارت‌ کار تیمی.

او گفت درحالی که معتقد است برنامه‌نویسی حتی در خارج از محل کار یک مهارت مهم زندگی به شمار می‌آید، بااین‌حال اپل حتی افرادی را استخدام کرده است که راه‌ و روش کدنویسی را نمی‌دانند.

براساس گزارش سال 2016 اینسایدر، روند گزینش استخدام در اپل بسیار دقیق انجام می‌شود، به شکلی که با برخی از متقاضیان‌ شغل در این شرکت 13 بار مصاحبه شده است. اپل همچنین درباره اطلاعات محصولات آینده خود بسیار محافظه‌کار عمل می‌کند، مثلاً بر سطل‌های زباله کارمندان نظارت دارد، یا روی محصولات جدید خود اسم سری می‌گذارد و حتی پنجره‌ها را با پرده‌های سیاه می‌پوشاند.

تیم کوک در مصاحبه‌ای در سال 2015 اشاره کرده بود که استخدام افراد با طیف وسیعی از دیدگاه‌ها مهم است. کوک به مصاحبه‌کننده گفته بود که اپل «افراد باهوش شرور» را که صاحب دیدگاه هستند می‌خواهد؛ افراد مورد نظر اپل درمورد دیدگاه خود بحث می‌کنند و می‌خواهند اوضاع را بهتر کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی