ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

عنکبوت
سلامت

بیرون‌آوردن عنکبوت از گوش یک زن 64 ساله! [تماشا کنید]

در ویدیویی حرکت این حشره و پوست دورانداخته‌شده آن در گوش بیمار دیده می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ آبان ۱۴۰۲ | ۲۳:۵۹

پزشکان تایوانی در یک مورد عجیب، یک عنکبوت را از گوش یک زن 64 ساله بیرون آوردند! نکته عجیب‌تر اینکه عنکبوت در گوش بیمار پوست‌اندازی کرده بود!

طبق گزارش‌های منتشرشده، این زن 64 ساله ابتدا با شکایت از صداهایی در گوش چپ خود به پزشکان مراجعه کرد. به گفته او، در روز اول با احساس اینکه یک موجود کوچک در کانال گوشش درحال خزیدن است از خواب بیدار شد. این احساس در روزهای بعد با صداهایی شبیه به خش خش ادامه پیدا کرد.

بااین‌حال، زمان زیادی طول نکشید که پزشکان با انجام یک معاینه فیزیکی، موفق شدند عنکبوت کوچکی را در گوش او مشاهده کنند. همچنین ظاهراً این عنکبوت در طول اقامت چهار روزه خود، پوست‌اندازی کرده و یک اگزویا (پوست دورانداخته‌شده جانوران بندپا) نیز در کانال وجود داشته است.

حرکت عنکبوت در گوش بیمار

ویدیو نسبتاً ترسناک زیر حرکت این حشره در کانال گوش را نشان می‌دهد.

در گزارش‌های پزشکی نوع این عنکبو‌ت مشخص نشده است و معمولاً نمی‌توان براساس تصاویر چنین چیزی را تشخیص داد. اما Ars Technica با دو کارشناس صحبت کرده که به عقیده هر دو، این عنکبوت از خانواده عنکبوت‌های جهنده (Salticidae) است. این خانواده دارای چشم‌های میانی بزرگ‌تری هستند که در ویدیو نیز قابل مشاهده است.

به گفته یکی از کارشناسان، عنکبوت‌های جهنده بینایی فوق‌العاده‌ای دارند، اما متاسفانه برای شنوایی زن «بسیار متحرک» هستند. بیش از 6000 گونه Salticidae در جهان وجود دارد و براساس تصاویر نمی‌توان گونه دقیق این عنکبوت را مشخص کرد.

به گفته پزشکان معالج این زن، هیچ آسیبی به پرده گوش او وارد نشده است. آن‌ها همچنین عنکبوت و اگزویای آن را بیرون آورده‌اند و علائم بیماری کاهش یافته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی