ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سلامت

افراد چاق در طول روز انرژی کمتری می‌سوزانند

مطالعه دانشگاه علوم و بهداشت اورگان نشان داد افراد چاقی انرژی بیشتری در طول شب صرف می‌کنند، زمانی که بیشتر افراد می‌خوابند.

صبا سلوکی
نوشته شده توسط صبا سلوکی | ۲۵ آبان ۱۴۰۲ | ۲۱:۳۰

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که وزن بر چگونگی و زمان سوزاندن‌ انرژی بدن تأثیر می‌گذارد. مطالعه دانشگاه علوم و بهداشت اورگان نشان داد افرادی که وزن مناسبی دارند در طول روز، زمانی که بیشتر افراد فعال هستند و غذا می‌خورند، انرژی بیشتری مصرف می‌کنند. درحالی‌که افراد چاقی انرژی بیشتری در طول شب صرف می‌کنند، زمانی که بیشتر افراد می‌خوابند.

این مطالعه همچنین نشان داد که در طول روز، افراد چاق سطوح بالاتری از هورمون انسولین دارند، نشانه‌ای از اینکه بدن برای استفاده از گلوکز، سخت‌تر کار می‌کند.

نویسنده اول این مطالعه، اندرو مک هیل، گفت:

«تعجب‌آور بود که فهمیدیم زمان انرژی‌سوزی بدن ما در افراد چاق چقدر متفاوت است. با این‌حال، ما مطمئن نیستیم که چرا. سوزاندن انرژی کمتر در طول روز می‌تواند به چاقی کمک کند یا نتیجه آن باشد.»

چاقی به‌عنوان داشتن شاخص توده بدنی 30 یا بیشتر تعریف می‌شود. اضافه وزن یا چاقی خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا و دیابت نوع 2 را افزایش می‌دهد.

افراد چاق

برنامه‌ریزی‌ها و زمانی که افراد می‌خوابند، غذا می‌خورند و ورزش می‌کنند نیز می‌توانند بر سلامتی تأثیر بگذارند. ریتم‌های طبیعی و روزانه بدن را تکمیل کنند یا بر خلاف آن عمل کنند. هر 24 ساعت، افراد تغییرات متعددی را تجربه می‌کنند که توسط ساعت داخلی بدن انسان ایجاد می‌شود. این تغییرات معمولاً در زمان‌های خاصی از روز اتفاق می‌افتد تا نیازهای بدن را در هر ساعت معین به بهترین نحو برآورده کند.

مک هیل و دکتر استیون شی، تحقیقات خود را بر چگونگی تأثیر ریتم شبانه‌روزی و خواب بر بدن انسان متمرکز می‌کنند.

آزمایشات بر روی افراد چاق نبود!

این مطالعات عمدتاً شرکت‌کنندگانی را که وزن سالمی دارند، درگیر کرده‌اند. مک‌هیل، شی و همکارانش آزمایشی را ترتیب دادند که شامل افراد با اندازه‌های مختلف بدن بود.

در مجموع 30 نفر به‌طور داوطلبانه در این مطالعه شرکت کردند که در یک آزمایشگاه تحقیقاتی شبانه‌روزی ویژه طراحی شده بود. مطالعه شامل برنامه‌ای بود که شرکت‌کنندگان در ساعات مختلف هر روز بیدار باشند و بخوابند.

پس از هر دوره خواب، داوطلبان برای غذا خوردن و شرکت در آزمایش‌های مختلف برای زمان باقی‌مانده از هر روز بیدار شدند. در یکی از آزمایش‌ها شرکت‌کنندگان درحالی‌که ماسکی به دستگاهی به نام کالری‌سنج غیرمستقیم متصل بود، ورزش می‌کردند که کربن دی‌اکسید بازدم را اندازه‌گیری می‌کند و به تخمین مصرف انرژی کمک می‌کند. نمونه‌های خون نیز برای اندازه‌گیری سطح گلوکز، در پاسخ به یک وعده غذایی یکسان در هر روز جمع‌آوری شد.

در مرحله بعد، تیم تحقیقاتی قصد دارد عادات غذایی و گرسنگی را در افراد چاق و همچنین افرادی که وزن مناسبی دارند بررسی کند. این مطالعه جدید همچنین یک مطالعه در سال 2013 را دنبال خواهد کرد که نشان داد ساعت‌ها به‌طور طبیعی میل به غذا را در شب افزایش می‌دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی