ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پهپاد
میان رشته ای

اولین سرویس تحویل با پهپاد در بریتانیا آغاز به کار کرد [تماشا کنید]

این پهپاد می‌تواند نامه‌ها و بسته‌هایی با حداکثر وزن 6 کیلوگرم را به کارکنان پست گروهی از جزایر اسکاتلند تحویل دهد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۰

شرکت پست سلطنتی بریتانیا در گروهی از جزایر اسکاتلند سرویس تحویل روزانه از طریق پهپاد را آغاز کرده است که در آن محموله‌های پستی مشتریان از طریق یک پهپا‌د با کنترل از راه دور تحویل داده می‌شود.

در این سرویس از پهپاد Speedbird Aero DLV-2 استفاده شده است که می‌تواند نامه‌ها و بسته‌هایی با حداکثر وزن 6 کیلوگرم را به کارکنان پست این جزایر تحویل دهد و سپس محموله‌ها به روش معمول تحویل افراد داده می‌شود. در ویدیوی زیر می‌تواند پرواز این پهپاد و همچنین تحویل محموله‌ها توسط آن را مشاهده کنید:

تحویل بسته‌های پستی با پهپاد

شرکت پست سلطنتی بریتانیا از سال‌ها قبل با همکاری Skysports Drone Services درحال آزمایش سرویس تحویل پهپا‌د خود بوده و حالا آن را در روستا‌های جزیره اورکنی راه‌اندازی کرده است و در ادامه قصد دارد سرویس خود را به جوامع بیشتری ارائه کند.

عملیات شرکت پست سلطنتی بریتانیا ممکن است تحت تأثیر آب‌و‌هوای نامناسب قرار بگیرد، زیرا شرایط نامساعد، می‌تواند فرود و تحویل محموله‌های پستی توسط پهپا‌د را دشوار کند. به گفته Royal Mail، این پهپاد باعث می‌شود خدمات تحویل در جوامع روستایی به شیوه‌ای قابل‌اعتماد‌تر، ایمن‌تر و ساده‌تر از قبل انجام شود.

هرچند در چند سال گذشته صحبت‌های زیادی در مورد خدمات تحویل از طریق پهپاد وجود داشته و به عنوان مثال، آمازون سرمایه‌گذاری بسیار زیادی روی این حوزه انجام داده است، اما در بسیاری از کشورها برخی موانع نظارتی مهم وجود دارد که مانع استقرار گسترده چنین خدماتی شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی