ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینفلوئنسری
میان رشته ای

رشته اینفلوئنسری شبکه‌های اجتماعی در یکی از دانشگاه‌های ایرلند ارائه می‌‌شود

هدف این دوره آموزش دانشجویان در مورد نحوه حفظ مخاطب و نحوه کسب درآمد است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ مهر ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

دانشگاهی در ایرلند قصد دارد برای اولین بار در این کشور در مقطع کارشناسی رشته دانشگاهی در حوزه اینفلوئنسری شبکه‌های اجتماعی ارائه دهد. متقاضیان می‌توانند از ماه نوامبر برای پذیرش در کارشناسی رشته «هنر تولید محتوا و شبکه‌های اجتماعی» (Arts in Content Creation and Social Media) دانشگاه فنی جنوب شرقی شهر کارلو اقدام کنند.

براساس گزارش بی‌بی‌سی، موضوعات که در طول دوره سه ساله این مدرک پوشش داده می‌شود شامل مهارت‌های تجاری، ویرایش ویدیو و صدا، مطالعات فرهنگی انتقادی و نوشتن خلاقانه می‌شود. دکتر «النور اولری»، مدرس حوزه رسانه و ارتباطات دانشگاه در مصاحبه‌ای به شبکه ایرلندی RTÉ گفت که تاکنون گرایش زیادی از سوی دانشجویان و کارفرمایان به این رشته وجود داشته است.

مدرک دانشگاهی اینفلوئنسری

به گفته او، افرادی که از این رشته فارغ التحصیل می‌شوند، در نهایت می‌توانند به عنوان یک اینفلوئنسر خود اشتغال کار کنند یا در زمینه تولید محتوا به یک شرکت یا سازمان ملحق شوند.

دکتر اولری به RTÉ گفت:

«از سال 2019 ارزش این بخش در سراسر جهان دو برابر شده است و تخمین زده می‌شود که ارزشی بین 14 تا 16 میلیارد یورو داشته باشد. این حوزه مجموعه خاصی از مهارت‌ها را شامل می‌شود و هرچند از رسانه‌ها و مهارت‌های روابط عمومی و بازاریابی موجود استفاده می‌کند، اما به خودی خود یک حوزه جدید است.»

او همچنین توضیح داد که هرچند گاهی اوقات افراد تقریباً به‌طور تصادفی می‌توانند اینفلوئنسر شوند، اما هدف این دوره آموزش دانشجویان در مورد نحوه حفظ مخاطب و نحوه کسب درآمد است. او در این رابطه نیز گفت:

«کسی در خانه یا به تنهایی محتوای موفق تولید می‌کند، ممکن است هیچ درکی از کل صنعت که شامل قراردادها و آژانس‌ها و تجارت می‌شود، نداشته باشد.»

همانطور که گفتیم متقاضیان می‌توانند از نوامبر امسال درخواست خود را اعلام کنند و اولین دوره از آن در سپتامبر 2024 آغاز خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی