ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

میان رشته ای

نتیجه یک نظرسنجی: افراد برای خوشحال‌بودن به‌طور میانگین به 1.2 میلیون دلار در حسابشان نیاز دارند

اکثر افراد مشارکت‌کننده در این نظرسنجی از نسل‌های مختلف فکر می‌کنند که برای شادبودن باید 284,167 دلار در سال حقوق دریافت کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۰ آذر ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

در تحقیق جدیدی اعلام‌شده که یک فرد برای شادبودن، به‌طور میانگین باید 1.2 میلیون دلار در حساب بانکی خود پول داشته باشد. همچنین برای نسل هزاره یا وای (Millennials) خوشبختی با حقوق سالانه 525 هزار دلار حاصل می‌شود و از تورم و نرخ بهره بالا به‌عنوان عواملی یاد شده است که از نظر مالی باعث کاهش شادی می‌شود.

شرکت خدمات مالی Empower اخیراً نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرده که در آن از 2034 آمریکایی بالای 18 سال سؤال شده بود که چه‌ عواملی باعث شادی مالی آن‌ها می‌شود. 59 درصد از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی اعتقاد دارند که خوشبختی را می‌توان با پول خرید و میانگین این افراد معتقدند که داشتن 1.2 میلیون دلار در بانک برای خوشحالی مورد نیاز است.

انتظارات هر نسل از حقوق سالانه و ثروت

در مورد حقوق سالانه، اکثر پاسخ‌دهندگان فکر می‌کنند که برای شادبودن باید 284,167 دلار در سال حقوق دریافت کرد. پاسخ‌های ارائه‌شده توسط هر نسل به شرح زیر است:

  • نسل زد: 128 هزار دلار حقوق در سال با ثروت 487,711 دلاری
  • نسل وای یا هزاره‌ها: 525 هزار دلار حقوق سالانه و ثروت 1,699,571 دلاری
  • نسل ایکس: 130 هزار دلار در سال و ثروت 1,213,759 دلاری
  • بومرها: 124 هزار در سال با ثروت 999,945 دلاری

همچنین با تفکیک جنسیتی افراد شرکت‌کننده، مردان اعلام کرده‌اند که باید سالانه 381 هزار دلار درآمد داشته باشند و زنان گفته‌اند که حقوق سالانه 183 هزار دلار می‌تواند آن‌ها را خوشحال کند.

با توجه به نتایج این نظرسنجی می‌توان گفت که پول در دنیای امروزی احتمالاً بخش بزرگی از خوشحالی انسان‌ها محسوب می‌شود و همچنین هر نسل خواسته‌های مالی متفاوتی دارد. «دنیل کانمن»، دریافت‌کننده جایزه نوبل اقتصاد 2002 نیز سال 2023 مطالعه‌ای را انجام داد که نشان می‌دهد شادی افراد می‌تواند با وجود درآمدی بیشتر از 500 هزار دلار در سال بهبود پیدا کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی