ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو پرنده چینی
میان رشته ای

شرکت چینی Xpeng اولین خودروی پرنده خود را در سال 2026 تحویل مشتریان می‌دهد

خودرو پرنده Xpeng در سال 2023 معرفی شد و درواقع یک خودرو غول‌پیکر است که درون آن یک پهپاد برقی دو نفره قرار دارد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۵:۰۰

یکی از زیرمجموعه‌های شرکت‌ سازنده خودروهای الکتریکی چینی Xpeng یعنی AeroHT قصد دارد خودروی پرنده خود را در سال 2026 به مشتریان تحویل دهد. این خودرو پرنده در سال 2023 معرفی شد و درواقع یک خودرو غول‌پیکر است که درون آن یک پهپاد برقی با کابینی دو نفره قرار دارد. Xpeng می‌گوید که این خودرو درحال‌حاضر مراحل صدور گواهینامه از سوی رگولاتوری چین را می‌گذراند.

براساس گزارش CNBC، رئیس شرکت Xpeng گفته است که خودروی پرنده خود را در سال 2026 به مشتریان تحویل خواهد داد. این خودروی بزرگ دارای یک پهپاد برقی دو نفره است که در پشت آن قرار می‌گیرد. این پهپاد می‌تواند از خودرو اصلی جدا شود و افراد می‌توانند سوار آن بشوند و پرواز کنند.

تحویل خودرو پرنده Xpeng در سال 2026

«برایان گو»، رئیس مشترک Xpeng می‌گوید که این خودرو در سال جاری میلادی برای پیش‌خرید در دسترس خواهد بود و این شرکت امیدوار است این خودرو را در سال 2026 به خریداران تحویل دهد.

البته صاحبان این خودرو نمی‌توانند از پهپاد خود در مراکز شهری استفاده کنند. این شرکت با شهرداری مناطق خاصی صحبت کرده است تا پارک‌های مخصوص برای پرواز تدارک ببیند. درواقع دریافت تأییدیه‌های پرواز پهپادها ممکن است زمان تحویل این خودروها را به تعویق بیندازد.

Xpeng اعلام کرده که خودروی پرنده آن درحال‌حاضر مراحل صدور گواهینامه را با رگولاتور هوانوردی چین می‌گذراند. پیش‌ازاین قرار بود این شرکت در سه ماهه چهارم 2025 این خودرو پرنده را تحویل دهد. همچنین خریداران برای استفاده از پهپاد به مجوز خاصی برای پرواز نیاز نخواهند داشت. بااین‌حال اگر دامنه پرواز این پهپادها تا مناطق شهری گسترش پیدا کند، ممکن است نیاز به گواهینامه و مجوز مخصوص باشد.

پیش‌ازاین نیز شرکت Joby Aviation اعلام کرد که با دولت امارات متحده عربی به توافق رسیده است تا تاکسی‌های پرنده خود را از سال 2026 در دبی به پرواز درآورد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی