ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ارتباط ماهواره ای آیفون 14
اینترنت و شبکه

سرویس رایگان ارتباط ماهواره‌ای اپل تا یک سال دیگر برای سری آیفون 14 تمدید شد

خریداران آیفون 14 اکنون تا دو سال دیگر (یعنی تا نوامبر 2025) به‌صورت رایگان به سرویس ارتباط ماهواره ای اپل دسترسی خواهند داشت.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ آبان ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

اپل امروز اعلام کرد که سرویس ارتباط ماهواره‌ای اضطراری خود را برای یک سال دیگر به‌طور رایگان در دسترس کاربران آیفون 14 قرار خواهد داد. در ابتدا کاربران آیفون 14 دو سال دسترسی به این سرویس را دریافت کرده بودند که در نوامبر سال 2024 منقضی می‌شد.

با وجود بیانیه اپل، خریداران آیفون 14 اکنون دو سال دیگر (تا نوامبر 2025) به‌صورت رایگان به سرویس ارتباط ماهواره‌ای اپل دسترسی خواهند داشت. البته هنوز مشخص نیست که پس از تمام شدن دوره رایگان، این سرویس با چه قیمتی ارائه می‌شود. همچنین این تمدید دوره برای کاربران آیفون 15 اعلام نشده است!

«کایان درنس»، معاون غول فناوری در بخش بازاریابی جهانی محصولات آیفون در این بیانیه می‌گوید:

«پیام SOS از طریق ماهواره تاکنون باعث نجات جان افرادی زیادی در سراسر جهان شده است. از مردی که پس از سقوط خودروی خود از صخره‌ای 400 فوتی در لس آنجلس نجات یافت، تا نجات کوهنوردی گمشده در کوه‌های آپنینی ایتالیا، ما همچنان داستان‌هایی را از مشتریانمان می‌شنویم که موفق به ارتباط با امدادگران اورژانس شده‌اند.

بسیار خوشحال هستیم که کاربران آیفون 14 و آیفون 15 می‌توانند دو سال دیگر به‌صورت رایگان از این سرویس پیشگامانه استفاده کنند.»

ارتباط ماهواره‌ای آیفون 14 و 15

با وجود این ویژگی که در تمام مدل‌های آیفون 14 و آیفون 15 موجود است، کاربران می‌توانند در صورت نبود آنتن یا وای‌فای، پیام‌های متنی خود را از طریق ماهواره به سرویس‌های اضطراری ارسال کنند. کاربران همچنین می‌توانند موقعیت مکانی خود را از طریق ماهواره در برنامه Find My به اشتراک بگذارند.

اپل می‌گوید کاربران با کمک این سرویس در شرایطی که هوای صاف وجود داشته باشد، می‌توانند پیام‌ها را در کمتر از 15 ثانیه ارسال و دریافت کنند. در این سرویس ابتدا از کاربر خواسته می‌شود تا یک پرسشنامه کوتاه را با اطلاعات موردنیاز تکمیل کنند و سپس رابط کاربری به او نشان می‌دهد که برای اتصال و ارسال پیام اولیه گوشی خود را به کدام سمت آسمان بگیرد. پیام اولیه شامل پاسخ‌های پرسشنامه کاربر درباره موقعیت مکانی، ارتفاع، میزان باتری آیفون و اطلاعات شناسه پزشکی او می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی