ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هواوی اتحادیه اروپا
اینترنت و شبکه

اتحادیه اروپا احتمالاً استفاده از تجهیزات هواوی در شبکه‌های 5G خود را ممنوع می‌کند

به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا می‌خواهد با وضع قوانین جدیدی، کشورهای عضو این اتحادیه را مجبور به عدم استفاده از تجهیزات هواوی کند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

زمانی که در سال 2019 رئیس جمهور وقت آمریکا، دونالد ترامپ، ممنوعیت استفاده از تجهیزات هواوی در زیرساخت‌های شبکه این کشور را اعلام کرد، هواوی و زیرمجموعه‌هایش به لیست سیاه اضافه شدند و برخی کشورها هم دست به چنین کاری زدند. اما حالا به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا هم می‌خواهد در چنین مسیری گام بردارد و دست هواوی را زیرساخت‌های شبکه 5G خود کوتاه کند.

تا به امروز نزدیک به یک‌سوم کشورهای عضو اتحادیه اروپا استفاده از تجهیزات هواوی در زیرساخت‌های شبکه 5G خود را ممنوع کرده‌اند. اگرچه اتحادیه اروپا به‌طور کامل استفاده از این تجهیزات را ممنوع نکرده است، اما طبق گزارش فایننشال تایمز، احتمالاً در آینده این موضوع تغییر می‌کند.

دست هواوی از شبکه 5G اتحادیه اروپا کوتاه می‌شود؟

کمیسیون اتحادیه اروپا از کشورهای عضو خواسته است که برای استفاده از تجهیزات هواوی در این منطقه، تأییدیه دریافت کنند، اما برخی کشورها ازجمله آلمان ظاهراً توجهی به این درخواست ندارند. همین موضوع ظاهراً اتحادیه اروپا را در مسیری قرار داده است تا به‌طور کامل استفاده از تجهیزات هواوی در شبکه 5G را ممنوع کند.

«تیری برتون»، کمیسیونر اتحادیه اروپا می‌گوید تنها یک‌سوم کشورهای عضو این اتحادیه استفاده از تجهیزات هواوی را ممنوع کرده‌اند که بسیار کم است و امنیت این منطقه را به خطر می‌اندازد.

هواوی اتحادیه اروپا

بازوی اجرایی اتحادیه اروپا در هفته‌های آینده دومین گزارش خود درباره میزان پیروی‌کردن کشورهای عضو این اتحادیه از توصیه‌هایش برای استفاده از تجهیزات برخی شرکت‌ها مانند هواوی را منتشر خواهد کرد. در‌صورتی‌که این گزارش منجر به ارائه قوانین جدیدی برای مجبورکردن کشورهای اتحادیه اروپا به عدم استفاده از تجهیزات هواوی و شرکت‌های دیگر شود، سال آینده با چنین قوانینی روبه‌رو خواهیم شد.

طبق گزارش رویترز، آلمان اگرچه استفاده از تجهیزات هواوی را به‌طور کامل ممنوع نکرده است، اما به‌دنبال راه‌هایی برای رفع نگرانی‌های امنیتی است. همچنین این گزارش می‌گوید که پرتغال برای ممنوع‌کردن استفاده از تجهیزات هواوی آماده می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی