ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینترنت
اینترنت و شبکه

حکم جدید FCC: سرعت 25 مگابیت بر ثانیه و 3 مگابیت در ثانیه «پهن‌باند» نیستند

از سال 2015 تاکنون، این مفهوم به سرعت دانلود 25 مگابیت بر ثانیه و آپلود 3 مگابیت بر ثانیه اطلاق می‌شد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

کمیسیون فدرال ارتباطات (FCC) تعریف خود از اینترنت «پهن‌باند» (Broadband) را به سرعت دانلود 100 مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود 20 مگابیت بر ثانیه تغییر داد. از سال 2015 تاکنون، این مفهوم به سرعت دانلود 25 مگابیت بر ثانیه و آپلود 3 مگابیت بر ثانیه اطلاق می‌شد.

FCC توضیح می‌دهد که این استاندارد را براساس کمک‌های مالی فدرال و ایالتی که در حال حاضر به آن‌ها نیاز است و همچنین «الگوهای استفاده مصرف‌کننده و چیزی که در واقع از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی در دسترس است و به بازار عرضه می‌شود» تنظیم کرده است.

FCC می‌نویسد که این استاندارد را بر اساس آنچه کمک‌های مالی فدرال و ایالتی در حال حاضر به آن نیاز دارند، و همچنین «الگوهای استفاده مصرف‌کننده، و آنچه در واقع از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی در دسترس است و به بازار عرضه می‌شود» استوار است.

کمیسیون فدرال ارتباطات همچنین می‌گوید که تقریباً 28 درصد از آمریکایی‌ها در مناطق روستایی حتی از طریق اینترنت سیمی به این سرعت دسترسی ندارند. در گزارش این سازمان آمده است:

«سرویس پهن‌باند ثابت زمینی (به استثنای ماهواره) به‌طور فیزیکی برای تقریباً 24 میلیون آمریکایی مستقر نشده است، از جمله تقریباً 28 درصد آمریکایی‌های مناطق روستایی و بیش از 23 درصد از مردم ساکن در سرزمین‌های قبلیه‌ای. پوشش تلفن همراه 5G-NR فیزیکی با حداقل سرعت 35/3 مگابیت در ثانیه نیز برای تقریباً 9 درصد از تمام آمریکایی‌ها، تقریباً 36 درصد از آمریکایی‌های مناطق روستایی و بیش از 20 درصد از مردم ساکن در سرزمین‌های قبلیه‌ای مستقر نشده است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • diman
  diman | 4 هفته قبل

  با این تفسیر سرعت دانلود من که شش مگابیت بر ثانیه یا هفتصد کیلوبایت بر ثانیه هست رو هر جا ببرم نشون بدم باید بهم پناهندگی بدن 😁
  هم خنده داره هم گریه.

  • SinaGiato
   SinaGiato | 4 هفته قبل

   تازه آمریکا به لحاظ اینترنت وضعیت خوبی نسبت به اکثر کشورهای پیشرفته نداره

مطالب پیشنهادی