ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران
اینترنت و شبکه

جدیدترین گزارش Speedtest حاکی از افزایش سرعت اینترنت در ایران است

طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران به‌ترتیب به 13.58 و 32.77 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۳۰

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا طبق جدیدترین گزارش آن برای ماه ژانویه 2024، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران افزایش یافته است.

در گزارش اسپیدتست برای ماه ژانویه 2024، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در دنیا نسبت به گزارش قبلی افزایش یافته. میانگین سرعت اینترنت موبایل جهان از 49.18 مگابیت بر ثانیه، به 50 مگابیت بر ثانیه رسیده و میانگین سرعت اینترنت ثابت هم از 90.78 مگابیت بر ثانیه، به 91.93 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان، ژانویه 2024

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

طبق گزارش اسپیدتست برای ژانویه 2024، سرعت اینترنت ثابت و موبایل در کشورمان افزایش داشته است. سرعت اینترنت ثابت در ماه ژانویه در ایران به 13.58 مگابیت بر ثانیه رسیده که نسبت به گزارش قبلی با سرعت 12.62 مگابیت بر ثانیه، کمی افزایش را تجربه کرده است. با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان هم 2 پله بهبود داشته و حالا در رتبه 152ام جهان قرار گرفته است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران، ژانویه 2024

سرعت اینترنت موبایل ایران هم در جدیدترین گزارش اسپیدتست افزایش داشته و از 31.29 مگابیت بر ثانیه در دسامبر 2023، به 32.77 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. در همین راستا، رتبه کشورمان هم بهبود داشته و حالا در رتبه 73ام جهان قرار داریم.

در سطح جهان سنگاپور همچنان بالاترین سرعت اینترنت ثابت را ارائه می‌کند. میانگین سرعت اینترنت ثابت در این کشور برابر 277.57 مگابیت بر ثانیه است. در رتبه دوم، هنگ‌کنگ با میانگین سرعت 275.17 مگابیت بر ثانیه به‌چشم می‌خورد. در رتبه سوم هم ایسلند با بهبود 3 پله‌ای قرار دارد.

سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل در جهان، ژانویه 2024

در بخش اینترنت موبایل، رتبه‌های اول تا سوم تغییری نداشته‌اند؛ امارات متحده عربی همچنان با سرعت 302.38 مگابیت بر ثانیه در رتبه اول قرار دارد. در رتبه‌های دوم و سوم هم قطر و کویت بهٰ‌ترتیب با سرعت 285.84 مگابیت بر ثانیه و 196.94 مگابیت بر ثانیه قرار گرفته‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • Terabyte
  Terabyte | ۲ اسفند ۱۴۰۲

  اگر هم بهتر شده باشه (که نشده و فقط بدتر شده) بازهم ۱ مگابیت ارزش مقاله نوشتن نداشت.

 • امیر
  امیر | ۱ اسفند ۱۴۰۲

  شخصا تکذیب میکنم... اینترنت شهر اراک بسیار بدتر شده و هم اینترنت خانگی و هم اینترنت موبایل سرعتش اومده پایین. حتی وقتی تست سرعت میخام بگیرم اسپید تست قرمز میشه و میگه اختلال زیاده و تست کامل نمی‌شود!
  سرعت ایرانسل حدود ۱۰ مگ
  همراه اول حدود ۱۵ مگ
  رایتل ۹ مگ
  مخابرات ۷ مگ
  همگی هم اختلال دارند.

 • khameiiii
  khameiiii | ۱ اسفند ۱۴۰۲

  من الان دیوار هم نمیتونم برپ به چه درد می خوره چند روزی نتم به هیچ دردی ممیخوره

مطالب پیشنهادی