ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرعت اینترنت
اینترنت و شبکه

گزارش جدید Speedtest از افزایش سرعت اینترنت در ایران خبر می‌دهد

طبق گزارش ماه مه اسپیدتست، میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران به‌ترتیب برابر ۳۷.۳۶ و ۱۵.۲۸ مگابیت بر ثانیه بوده است.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۲:۳۰

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند. طبق جدیدترین گزارش آن برای مه 2024، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران افزایش یافته است.

در گزارش اسپیدتست برای مه ۲۰۲۴، میانگین سرعت اینترنت موبایل در جهان کاهش یافته. درحالی‌که میانگین سرعت اینترنت ثابت افزایش یافته است. البته باید به این موضوع اشاره کرد که این تفاوت بسیار اندک است. میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت جهان در ماه مه به‌ترتیب برابر ۵۲.۴۸ و ۹۳.۶۷ مگابیت بر ثانیه گزارش شده است.

سرعت اینترنت جهان ماه مه
میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان، مه 2024

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

طبق گزارش اسپیدتست برای مه ۲۰۲۴، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در کشورمان افزایش یافته است. علاوه‌بر افزایش سرعت، رتبه کشورمان هم در هر دو بخش بهبود یافته است. سرعت اینترنت موبایل در ایران از ۳۵.۶۶ مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به ۳۷.۳۶ مگابیت بر ثانیه رسیده است. با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان هم ۳ پله بهبود داشته و حالا در جایگاه هفتادوچهارم جهان قرار داریم.

سرعت اینترنت ایران ماه مه
میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران، مه 2024

در بخش اینترنت ثابت، هم سرعت افزایش یافته است. درحالی‌که در گزارش قبلی سرعت اینترنت ثابت ایران برابر ۱۴.۲۳ مگابیت بر ثانیه اعلام شده بود. در گزارش ماه مه، شاهد سرعت ۱۵.۲۸ مگابیت بر ثانیه هستیم. رتبه کشورمان هم ۲ پله بهبود داشته و حالا در جایگاه صدوپنجاه‌وچهارم جهان ایستاده‌ایم.

اما در سطح جهان کدام کشورها بالاترین سرعت اینترنت را در اختیار شهروندانشان قرار می‌دهند؟ در بخش اینترنت موبایل، قطر بالاترین سرعت را ارائه می‌دهد. شهروندان در این کشور به میانگین سرعت ۳۲۹.۳۷ مگابیت بر ثانیه دسترسی دارند. در رتبه‌های دوم و سوم امارات و کویت به‌ترتیب با میانگین سرعت ۳۰۹.۷۷ و ۲۳۳.۷۸ مگابیت بر ثانیه قرار دارند.

بالاترین سرعت اینترنت جهان ماه مه
سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل در جهان، مه 2024

در بخش اینترنت ثابت، سنگاپور همچنان در جایگاه اول می‌درخشد. شهروندان این کشور به میانگین سرعت ۲۸۹.۹۸ مگابیت بر ثانیه دسترسی دارند. در رتبه‌های دوم و سوم هم به‌ترتیب هنگ‌کنگ و شیلی با میانگین سرعت ۲۸۲.۴۸ و ۲۷۴.۴۶ مگابیت بر ثانیه خودنمایی می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی