ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرویس ماهواره‌ای
اینترنت و شبکه

شرکت راکوتن از سال 2026 برای گوشی‌های عادی در ژاپن اینترنت ماهواره‌ای ارائه می‌کند

کاربران راکوتن با کمک سرویس ماهواره‌ای AST SpaceMobile می‌توانند تماس برقرار کرده و به اینترنت دسترسی داشته باشند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

از سال 2026، کاربران شبکه ژاپنی راکوتن (Rakuten) می‌توانند از طریق سرویس ماهواره‌ای شریک آمریکایی آن، یعنی AST SpaceMobile تماس برقرار کرده و به اینترنت دسترسی داشته باشند. Rakuten همچنین اعلام کرده که با شناخت چالش‌های فنی این تعهد، زمان‌بندی و دامنه خدمات آن می‌تواند تغییر کند.

استفاده از ماهواره‌ها برای افزایش پوشش و قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند معمولی یکی از زمینه‌های مورد توجه فعلی محسوب می‌شود و اپل نیز سرویس SOS مبتنی بر ماهواره خود را به جدیدترین آیفون‌هایش اضافه کرده است. هواوی نیز سرویس ماهواره‌ای خود را به سری میت 60 پرو اضافه کرده است.

راکوتن

Rakuten و AST SpaceMobile همکاری استراتژیک خود را در سال 2020 با هدف استفاده از ماهواره‌های مدار پایین زمین برای اتصال به گوشی‌های هوشمند آغاز کردند.

«هیروشی میکیتانی»، رئیس راکوتن، گفت:

«می‌خواهم پوشش فیزیکی و جغرافیایی 100 درصدی را برای ژاپن ایجاد کنم. مردم می‌توانند از طریق کشتی یا هواپیما تماس تلفنی مستقیم برقرار کنند.»

هدف این سرویس ارائه پوشش به مناطق صعب‌العبور و دور از دسترس ازجمله مناطق کوهستانی و جزایر است. همچنین در مواقع بلایای طبیعی مانند زلزله نیز مفید خواهد بود.

AST SpaceMobile در آوریل ۲۰۲۳ یک تماس صوتی موفق از طریق ماهواره از تگزاس به ژاپن را اعلام کرده بود. خود میکیتانی نیز یک تماس تلفنی آزمایش در ژانویه ۲۰۲۴ انجام داد و شخصی از هاوایی با او تماس گرفت. این شرکت آمریکایی هنوز اعلام نکرده که سرویس صوتی مجهز به ماهواره آن چه زمانی به عموم مردم خارج از ژاپن ارائه می‌شود.

همچنین این خبر باعث شده تا سهام Rakuten بیشترین رشد دو روزه خود را در تقریباً سه سال گذشته تجربه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی