ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

The Red Sea
اینترنت و شبکه

عربستان اولین شبکه 5G دنیا با کمترین سطح کربن را راه‌اندازی می‌کند

عربستان سعودی از ساخت پروژه‌ای خبر داده است که اولین شبکه 5G دنیا با کمترین سطح انتشار کربن محسوب می‌شود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

بسیاری از شما این مطلب را از روی اینترنت شبکه‌های موبایلی می‌خوانید، اما آیا تابه‌حال به آلودگی ناشی از این شبکه‌ها بر محیط‌زیست فکر کرده‌اید؟ در همین راستا، عربستان سعودی اولین شبکه 5G دنیا با کمترین سطح انتشار کربن را راه‌اندازی می‌کند.

شرکت Red Sea Global با همکاری اپراتور مخابراتی Zain KSA اولین شبکه 5G دنیا را خواهد ساخت که کمترین سطح آلودگی کربنی را منتشر می‌کند. این شبکه در مجموعه Six Senses Southern Dunes در منطقه The Red Sea راه‌اندازی خواهد شد. 100 درصد انرژی این شبکه از بیش از 760 هزار پنل خورشیدی تأمین می‌شود که در فضایی به وسعت 28 هزار کیلومتر قرار داده می‌شوند.

«جان پاگانو»، مدیرعامل Red Sea Global می‌گوید: «ما با استفاده 100 درصدی از انرژی‌های تجدیدپذیر در منطقه مهم The Red Sea و حرکت به‌سمت حفظ 30 درصدی منابع طبیعی تا سال 2040، می‌خواهیم الهام‌بخش توسعه گردشگریِ احیاکننده در جهان باشیم.»

عربستان برج‌های این شبکه 5G را با چاپگر سه‌بعدی می‌سازد

برج‌های این شبکه با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته شده و طراحی آن به نحوی است که با سایر بخش‌های پروژه The Red Sea همخوانی داشته باشد. بخش بیرونی این برج‌ها سنگی به‌نظر می‌رسند تا به‌خوبی در محیط تلفیق شوند.

تصویری از برج‌های 5G در این شبکه

«سلطان بن عبدالعزیز الدغیثر»، مدیرعامل Zain KSA، درباره این پروژه گفت آن‌ها متعهد شده‌اند که نوآوری‌های مدنظر خود را بومی‌سازی کنند، درنتیجه این برج‌های 5G را در داخل خود عربستان سعودی ساخته‌اند.

این پروژه سه هدف اصلی را دنبال می‌کند: حفاظت از محیط‌زیست، کاهش آلودگی‌ها با استفاده از انرژی تجدیدپذیر و کاهش کج‌ریختی‌های بصری.

مدیرعامل Zain KSA می‌گوید: «به‌عنوان یک سرویس‌دهنده پیشگام خدمات مخابراتی و دیجیتال، به‌شدت از بابت این دستاورد که مسیر تبدیل‌شدن ما به یک سرویس‌دهنده فناوری‌های پایدار را هموار می‌کند، مفتخریم.»

الدغیثر می‌گوید Zain از طریق همکاری با Red Sea Global یک بار دیگر تأکید می‌کند که هدف این شرکت مطابق با برنامه چشم‌انداز 2030 عربستان، حفظ طبیعت و پایداری آن برای نسل‌های آینده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی