ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پیام اضطراری ماهواره‌ای آیفون 14
اینترنت و شبکه

اسپیس‌ایکس عملکرد قابلیت ارتباط ماهواره‌ای آیفون را بهبود می‌دهد

ارسال پیام اضطراری آیفون‌ها از طریق ماهواره‌های Globalstar ممکن می‌شود و حالا این شرکت برای پرتاب ماهواره‌های بیشتر، با اسپیس‌ایکس قرارداد امضا کرده است.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

اپل سال گذشته میلادی با رونمایی از گوشی‌های سری آیفون 14، قابلیت ارسال پیام اضطراری ماهواره‌ای را هم معرفی کرد. کوپرتینویی‌ها برای این قابلیت با شرکت Globalstar کار می‌کنند و حالا گزارشی جدید نشان می‌دهد که Globalstar برای بهبود عملکرد ارسال پیام اضطراری آیفون، اسپیس ایکس را برای پرتاب ماهواره‌هایش انتخاب کرده است.

طبق گزارش رسانه Nola و براساس داده‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، شرکت Globalstar برای پرتاب ماهواره‌هایش، بین سال‌های 2023 تا 2025 به اسپیس ایکس 64 میلیون دلار پول می‌‌دهد.

بهبود قابلیت ارسال پیام اضطراری آیفون با کمک اسپیس ایکس

گوشی‌های سری آیفون 14 زمانی که به وای‌فای یا شبکه سلولار دسترسی ندارند، می‌توانند از طریق ماهواره پیام‌های اضطراری ارسال کنند. اپل در هنگام معرفی این قابلیت اعلام کرد که برای مدت دو سال، استفاده از آن رایگان خواهد بود، بااین‌حال نمی‌دانیم کاربران پس از این مدت باید چه هزینه‌ای پرداخت کنند.

آیفون 14 اسپیس ایکس

حالا هم Globalstar می‌خواهد با همکاری اسپیس ایکس، عملکرد این قابلیت را بهبود ببخشد. اگرچه شاید در نگاه اول قرارداد 64 میلیون دلاری Globalstar و اسپیس ایکس بزرگ به‌نظر برسد، اما مبلغ این قرارداد نسبت به هزینه‌های مدیریت ماهواره‌های Globalstar در فضا بسیار کم است.

همان‌طور که می‌توان حدس زد، اپل اکثر هزینه‌های مربوط به مدیریت ماهواره‌های Globalstar را می‌پردازد، بنابراین دریافت هزینه از کاربران پس از مدت دو سال منطقی به‌نظر می‌رسد؛ هرچند انتظار نداریم این هزینه چندان بالا باشد.

Globalstar موافقت کرده است که 85 درصد از ظرفیت شبکه کنونی و آینده خود را به آیفون‌ها اختصاص دهد. این شرکت پیش از اینکه سری آیفون 14 معرفی و عرضه شود، با دریافت 252 میلیون دلار وام از اپل، از یک شرکت کانادایی تجهیزات ماهواره‌ای به ارزش 327 میلیون دلار تهیه کرد. حالا هم با قراردادی 64 میلیون دلاری می‌خواهد با کمک اسپیس ایکس، قابلیت ارسال پیام اضطراری آیفون را بهبود دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • علی تاجیک
    علی تاجیک | ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

    باوا این خبرها رو نزنید همینجوری روی آیفون حساس هستند ارتباط ماهواره ای کجا بود

  • peyman17
    peyman17 | ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

    روند رو به رشده امیدوارم تا چند سال دیگه دکل های زمینی فقط به عنوان مکملی برای اینترنت ماهواره ای عمل کنن

مطالب پیشنهادی