ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینترنت و شبکه

اسپیس‌ایکس یک نوجوان 14 ساله نابغه را به‌عنوان مهندس نرم‌افزار استارلینک استخدام می‌کند

کایران کوازی که به‌زودی از دانشگاه سانتا کلارا فارغ‌التحصیل می‌شود، در استارلینک به‌عنوان مهندس نرم‌افزار فعالیت خواهد کرد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

مانند بسیاری از نوجوانان 14 ساله، «کایران کوازی» هم به‌زودی فارغ‌التحصیل می‌شود، البته نه از مدرسه، بلکه از دانشگاه. کوازی به‌عنوان جوان‌ترین دانشجوی تاریخ دانشگاه «سانتا کلارا»، از این مؤسسه مدرک لیسانس می‌گیرد و سپس به اسپیس‌ایکس می‌رود تا یک مهندس نرم‌افزار در استارلینک شود.

کوازی مانند اکثر کودکان نابغه، درک فوق‌العاده‌ای از مسائل پیچیده ریاضی دارد و برای آن‌ها راه‌حل‌هایی ارائه می‌کند که افراد بالغ قادر به انجام آن نیستند. طبق گزارشی که در سال 2019 منتشر شد، امتیاز IQ کوازی از 99.9 درصد جمعیت بالاتر است و در جمع 11 میلیون فرد فوق‌العاده باهوش دنیا قرار می‌گیرد؛ 11 میلیون نفر در میان 8 میلیارد جمعیت.

کوازی به تیم استارلینک اسپیس‌ایکس می‌پیوندد

کوازی پیش از پیوستن به اسپیس‌ایکس، در اینتل حضور داشته است. با توجه به سن پایین کوازی، اینتل به‌جای اینکه از او به‌عنوان کارآموز یاد کند، مجبور شد او را به‌عنوان همکار پژوهشی معرفی کند. درحال‌حاضر در حساب توییتر کایران در کنار جزئیات شغلی‌اش یک راکت به‌چشم می‌خورد و البته او خودش را مهندس نرم‌‎افزار در اسپیس‌ایکس معرفی کرده است.

کایران کوازی

این نوجوان نابغه به‌عنوان مهندس نرم‌افزار در استارلینک مشغول به فعالیت خواهد شد. از آنجایی که کوازی به‌خاطر سن پایین خود نمی‌تواند مستقل باشد، مادرش همراه او به واشنگتن نقل مکان می‌کند.

با توجه به گزارش‌ها، پیوستن به اسپیس‌ایکس فرایندی بسیار دشوار است، بااین‌حال اگر فرد باهوشی مانند کایران باشید، کار برایتان بسیار ساده‌تر می‌شود. به گفته سرویس استخدام آنلاین Zippia، تنها 0.2 درصد رزومه‌های ارسالی به اسپیس‌ایکس به استخدام منجر می‌شوند. به بیان دیگر، اسپیس‌ایکس 99.8 درصد درخواست‌های استخدام را رد می‌کند!

ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس‌ایکس است؛ کارآفرینی که کارمندان شرکت‌هایش بیشتر از تایم عادی کار می‌کنند. بنابراین کوازی هم بیشتر از افراد شاغل در سایر شرکت‌ها باید در اسپیس‌ایکس کار کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی