ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

آسیاتک متولی اجرای پروژه فیبر نوری در استان زنجان شد

بر اساس امضای تفاهم‌‌نامه میان آسیاتک و شهرداری‌های چند شهر استان زنجان، حفاری معابر برای اجرای زیرساخت‌های پروژه فیبر نوری آغاز خواهد شد.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۶ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۸:۲۵

آسیاتک برای اجرای پروژه توسعه فیبر نوری در استان زنجان، با شهرداری‌های چند شهر این استان، تفاهم‌نامه مشترک امضا کرد.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط عمومی شرکت انتقال داده‌های آسیاتک؛ این شرکت در راستای اجرای پروژه توسعه شبکه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها با شهرداری‌های استان زنجان از جمله زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده و… تفاهم‌نامه مشترک جهت اجرای اختصاصی فیبر نوری امضا کرد.

«محمدعلی یوسفی‌زاده»، مدیرعامل آسیاتک در مراسمی با حضور «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «مجسن افشارچی» استاندار زنجان و «علیرضا فیروزفر» شهردار زنجان، امروز دوشنبه 6 شهریور 1402 در راستای اجرای پروژه توسعه شبکه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها در استان زنجان، با شهرداران ابهر، خرمدره و خدابنده تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کرد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، حفاری معابر برای اجرای زیرساخت‌های پروژه مذکور آغاز خواهد شد.

شرکت آسیاتک مهر 1401 در راستای اجرای تعهدات خود به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و تکلیف قانونی این وزارتخانه مبنی بر توسعه شبکه فیبر نوری در کشور، فاز عملیاتی پروژه فیبر نوری خود را در استان‌های مازندران، کرمانشاه، اصفهان و فارس نیز آغاز کرده است. 

ضرورت توسعه فیبر نوری در کشور

مدیرعامل آسیاتک اعتقاد دارد پروژه توسعه فیبر نوری این امکان را فراهم می‌کند تا تمامی شهروندان دسترسی پرسرعت و کم دغدغه‌ای به شبکه ملی اطلاعات داشته باشند.

یوسفی‌زاده علت حضور بخش خصوصی در امور زیرساختی و عمرانی توسعه فیبر نوری در کشور را ضرورت تغییرات در ارتباطات کشور عنوان و تأکید کرد:

«اجرای طرح فیبر نوری و توسعه اپراتوری باعث توسعه شهر هوشمند، اقتصاد دیجیتال و تسهیل زندگی مردم می‌شود. استفاده از تکنولوژی باید به موقع در سبد خانوار ایجاد شود ولی متاسفانه در کشور توسعه با موازی کاری همراه است و نیاز است تا در زمینه سرمایه‌گذاری داده‌ها، به‌صورت جزیره‌ای اقدام نشود.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی