ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

افتتاح خدمات اینترنت فوق‌سریع فیبر نوری آسیاتک در نکا

درحال‌حاضر پروژه توسعه شبکه فیبر نوری در 11 استان توسط آسیاتک در جریان است.

پریسا سلامتی
نوشته شده توسط پریسا سلامتی | ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۷:۴۵

وزیر ارتباطات خدمات اینترنت فوق‌سریع فیبر نوری آسیاتک در شهر نکا را با سنجش سرعت آن در منزل خانواده یکی از شهدای این شهر افتتاح کرد. بنابر صحبت‌های او، سرعت اینترنت از 10 مگابیت بر ثانیه، با راه‌اندازی فیبر نوری به 945 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت انتقال داده‌های آسیاتک، مراسم افتتاحیه توسعه شبکه فیبر نوری و ارائه خدمات اینترنت فوق‌سریع فیبر نوری (FTTX) آسیاتک در شهر نکا، پنج‌شنبه، 26 بهمن‌ماه 1402، با سنجش سرعت خدمات اینترنت فوق‌سریع فیبر نوری آسیاتک در منزل شهید مرادیان برگزار شد. این مراسم در جریان سفر «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات، به استان مازندران برای بررسی روند توسعه شبکه فیبر نوری، امضای تفاهم‌نامه در همین راستا و افتتاح دکل USO در سطح استان برگزار شد.

تحقق 75 درصدی تعهدات آسیاتک در مازندران

در جریان این مراسم، «محمدعلی یوسفی‌زاده»، مدیرعامل آسیاتک اعلام کرد: «پروژه توسعه شبکه فیبر نوری آسیاتک مهرماه سال 1401 با شروع حفاری در شهر چالوس آغاز شد و اکنون آسیاتک در پنج شهر چالوس، نشتارود، عباس‌آباد، کیاکلا و نکا درحال ارائه خدمات اینترنت فوق‌سریع فیبر نوری است. علاوه‌براین، عملیات عمرانی در شهرهای خرم آباد، رامسر، نوشهر و سلمان شهر در جریان است.»

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود، با بیان اینکه آسیاتک متعهد است 114 هزار و 521 خانوار استان مازندران را تحت پوشش خدمات اینترنت فوق‌سریع فیبر نوری (FTTX) قرار دهد، اعلام کرد: «امروز آسیاتک 86 هزار و 222 خانوار مازندرانی را تحت پوشش خود قرار داده است و به‌این‌ترتیب، 75 درصد از تعهدات خود را محقق کرده‌ایم.»

یوسفی‌زاده در پایان افزود: «امروز 2 هزار و 387 مشترک در شهرهای چالوس، نشتارود، عباس‌آباد، کیاکلا و نکا از خدمات اینترنت فیبر نوری آسیاتک استفاده می‌کنند.»

فیبر نوری سرعت اینترنت را به 945 مگابیت بر ثانیه رسانده است

زارع‌پور در این مراسم، با اشاره به مزایای فیبر نوری برای مردم گفت: «این پروژه‌ای است که تا دهه‌های آینده می‌تواند به مردم خدمت‌رسانی کند و ارتباطات پرسرعتی فراهم کند. برای اینکه بتوانیم این پروژه عظیم را در کل کشور در مدت سه سال به سرانجام برسانیم، به ۱۰ اپراتور مجوز داده شد که برای استان مازندران ۵ اپراتور اختصاص یافته است و این کار بزرگ را شبانه‌روزی دنبال می‌کنند.»

وزیر ارتباطات ادامه داد: «تا پایان سال، یک میلیون پوشش دیگر ایجاد می‌شود و تا پایان دولت براساس برنامه‌ریزی‌ها ۲۰ میلیون پوشش ایجاد می‌شود. در استان مازندران، در ۸ شهر کار به اتمام رسیده و در ۸ شهر دیگر پروژه در دست اجراست و امروز در سایر شهرهای باقی‌مانده نیز تفاهم‌نامه اجرای کار امضا می‌شود.»

او همچنین در جریان انجام سنجش سرعت فیبر نوری شرکت‌ها تأکید کرد: «سرعت اینترنت از 10 مگابیت بر ثانیه با راه‌اندازی فیبر نوری به 945 مگابیت بر ثانیه رسیده است.»

11 استان ایران زیر چتر فیبر نوری آسیاتک

درحال‌حاضر پروژه توسعه شبکه فیبر نوری در 11 استان مازندران، سمنان، تهران، زنجان، لرستان، کرمانشاه، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری و خراسان رضوی توسط آسیاتک در جریان است و به گفته مدیرعامل آن، آسیاتک در تلاش است تا پایان سال 1404، چهار میلیون خانوار ایرانی را در استان‌های مختلف کشور تحت پوشش خدمات اینترنت فوق‌سریع فیبر نوری قرار دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی