ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

ازکی بیمه بدنه موتورسیکلت را به خدمات خود اضافه کرد

بیمه بدنه ازکی برای موتورهای با قیمت ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان در دسترس است.

پریسا سلامتی
نوشته شده توسط پریسا سلامتی | ۱۶ دی ۱۴۰۲ | ۱۶:۵۵

شرکت ازکی، خدمات بیمه بدنه برای موتورسیکلت‌ را به محصولات خود اضافه کرده است. این خدمت جدید، علاوه بر جبران خسارت‌های بدنه، خسارت سرقت موتورسیکلت را نیز پوشش می‌دهد.

پوشش‌های بیمه بدنه موتورسیکلت ازکی شامل موارد زیر می‌شود:

نوسانات قیمتی ارزش موتور: این پوشش به شما امکان می‌دهد در صورت تغییر ارزش موتورسیکلت خود، مبلغ خسارت را بر اساس ارزش جدید آن در بازار جبران کنید.

مواد شیمیایی: پوشش جبران خسارت ناشی از برخورد با مواد شیمیایی، اسیدی و خورنده را فراهم می‌کند.

حوادث طبیعی: این پوشش شامل جبران خسارات ناشی از حوادث و بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و موارد مشابه است.

کارشناسان بدنه ازکی پس از انتخاب طرح بیمه بدنه مورد نظر کاربر، جهت انجام بازدید رایگان در محل انتخابی حاضر می‌شوند. در زمان بازدید، اطلاعات مربوط به کارت موتور و فاکتور خرید (در صورت صفر بودن کیلومتر) بررسی می‌شود. پس از تایید اطلاعات، پروسه صدور بیمه بدنه آغاز می‌شود.

شرایط خرید بیمه بدنه موتورسیکلت نیز براین اساس است:

  • بیمه بدنه ازکی برای موتورهای با قیمت ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان در دسترس است.
  • تمامی طرح‌های بیمه بدنه امکان جبران خسارات آتش سوزی، صاعقه، انفجار و حادثه را فراهم می‌کنند.
  • با ارائه گزینه‌های متنوع و شخصی‌سازی، ازکی به شما امکان می‌دهد تا کاربران با توجه به نیاز خود، بهترین انتخاب برای خود را داشه باشند.

آمارهای تکان‌دهنده سوانح موتورسواران

با بررسی آمارهای منتشر شده از تعداد موتورسیکلت‌های تولیدی در کشور و میزان خسارت و تلفات ناشی از تصادفات، نیاز به بیمه بدنه موتورسیکلت به وضوح مشهود می‌شود. طبق آمارهای شش ماهه سال 1402 شهر تهران، ۶۴ درصد از تصادفات موتورسیکلت‌ها به جراحت منجر شده و ۱۳ درصد از تصادفات با خسارت مالی متوجه سواران موتورسیکلت بوده‌اند. این آمار، نشان‌دهنده ضرورت افزایش آگاهی در مورد اهمیت بیمه بدنه برای حفاظت از خود و دارایی‌ها است.

آمارهای جهانی سوانح موتورسواران

براساس آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO)، حدود ۲۸ درصد از تصادفات جاده‌ای در سراسر دنیا به موتورسیکلت‌ها مرتبط است. در سال 2020، تعداد موتورسیکلت‌های ثبت شده در جهان به بیش از یک میلیارد عدد رسیده است. این افزایش، همراه با چالش‌های امنیتی و تصادفات جاده‌ای مرتبط با موتورسیکلت‌ها، نیاز به راهکارهای مؤثر برای کاهش خسارات احتمالی این تصادفات را بیش از پیش نشان می‌دهد.

طبق آمار جهانی، هر ساله حدود ۱.۳۴ میلیون نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند که از این تعداد، حدود ۳۵ درصد از جان‌باختگان به راکبان موتورسیکلت‌ مرتبط است. این افزایش خطرناک جان‌باختگان، نشانگر ضرورتی فوری در توجه به ایمنی جاده‌ها و استفاده از پوشش بیمه بدنه موتورسیکلت به‌ منظور جبران خسارات در زمان تصادفات جاده‌ای است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی