ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

مدیرعامل ابر دراک: رشد هوش مصنوعی باعث افزایش گستره کاربرد شبکه‌های HPN شده است

سینا سلطانی، مدیرعامل ابر دراک، در این بخش در قالب یک ارائه فنی به معرفی شبکه‌های فوق سریع پرداخت.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۶:۲۰

مدیرعامل ابر دراک در پنجمین همایش تخصصی شبکه ایران از توسعه شبکه‌های فوق سریع (HPN) در پردازش ابری و هوش مصنوعی خبر داد.

مجموعه ایرناگ، بزرگ‌ترین گردهمایی فعالین حوزه شبکه ایران را برگزار کرد. شرکت‌های بزرگ زیرساختی و فعالان و علاقه‌مندان حوزه شبکه در این مراسم حضور داشتند. در این رویداد، 13 موضوع فنی توسط بازیگران مهم حوزه زیرساخت کشور برای حدود 330 نفر از فعالان و متخصصان حوزه شبکه و اینترنت ارائه شد و شرکت‌کنندگان به اشتراک تجربه و دانش در این حوزه پرداختند.

«سینا سلطانی»، مدیرعامل ابر دراک، شبکه‌های فوق سریع (High Performance Networks) در قالب یک ارائه فنی معرفی کرد. او پیرامون کاربرد شبکه‌های فوق سریع در دنیای پردازش های مدرن گفت : «در گذشته، توسعه این شبکه‌ها برای پردازش‌های فوق سریع (HPC) انجام می‌شد؛ اما امروزه با توجه به رشد فزاینده توسعه برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی، رایانش ابری و برنامه‌های کاربردی وابسته به منابع ذخیره‌سازی بسیار زیاد، این شبکه‌ها برای حوزه‌های گسترده‌تری کاربرد دارند.»

سلطانی در ارائه خود به معرفی پروتکل RoCE (RDMA over Converged Ethernet) به‌عنوان کاربردی‌ترین راهکار برای دستیابی به شبکه‌هایی با تاخیر حداقل و پهنای باند حداکثر در مقیاس گسترده پرداخت. او در نهایت نیز روند توسعه کارت‌های شبکه در سال‌های اخیر و راهکارهای پیشنهاد شده برای پیاده‌سازی شبکه‌های فوق سریع را برای شرکت‌کنندگان توضیح داد.

در بخش افتتاحیه این رویداد، «میلاد افشاری»، بنیان‌گذار ایرناگ با اشاره به این موضوع که این انجمن برای مشارکت گرداننده شبکه ایران ایجاد شده و کارکرد اجرایی نداشته است، از نتایج مشارکت‌های صورت گرفته در این انجمن برای افزایش نفوذ و بهره‌وری از اینترنت در سال‌های اخیر نام برد.

این همایش در روز اول با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و در روز دوم با برگزاری نشست‌های تخصصی برگزار شد. در پایان این همایش تیم برگزارکننده، این رویداد را بزرگ‌ترین همایش برگزار شده توسط آیرناگ معرفی کردند و برای ادامه و تشکیل این همایش در دوره‌های بعد در شهرهایی به جز تهران، ابراز امیدواری کردند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی